Svētdiena, 21.07.2024
Meldra, Meldris, Melisa

Vērgale – tev pieder mana sirds!

Vērgale – tev pieder mana sirds!

15.08.2016
   Ar pagasta centra, iestāžu un māju rotāšanu 12.augustā iesākās svētki Vērgalē. Rotājumi un kompozīcijas bija veidotas ar izdomu un atbilstoši šī gada moto - “Lai uzzied senas lietas”.  Pie Vērgales zīmes rotājumu veidoja Paula un Amanda. Prieks par “Skolleju” un “Videnieku”  rotājumiem ceļa malā, bet centrā daudzās vietās bija izvietotas oriģinālas kompozīcijas. Pie kultūras nama sienas visus priecēja Katrīnas Pomerances gleznas. Katrīna bija arī Vērgales svētku afišas veidotāja. Kultūras namā visi varēja un līdz 4.septembrim varēs aplūkot foto izstādi “Caur uguni un ūdeni”, kas veltīta Grīņu dabas rezervāta 80.dibināšanas gadam, bet Vērgales muzejā interesenti priecājās par Gitas Gausmanes rokdarbu izstādi “Rokdarbi dvēselei”.
    Šīs pašas dienas vakarā visiem vērgalniekiem un viesiem Vērgales kultūras namā bija iespēja redzēt un klausīties R.Paula mūziklu “Laternu stundā”, kuru izpildīja Rīgas Zelta koris un solisti – Rūta Dūduma, Juris Jope un Agnese Rakovska.  
     13.augusta rīts iesākās ar lietainu un nejauku laiku. Rīta agrumā nenotika paredzētās makšķerēšanas sacensības, jo tās tika pārceltas. Nelielais lietus bija aizbiedējis tirgotājus, tāpēc to bija maz, taču viņus un svētku dalībniekus uz priecīgas nots pacēla Noras un Arvja dziedātās dziesmas. Lietus nenobaidīja SIA “Brīnumu kalēji” no Salacgrīvas, kurš bērnu priekam piedāvāja “Hokejbolu”, “Lidojošo šķīvīšu bumu” un “Lielo domino spēli” un neskatoties uz sliktajiem laika apstākļiem daudzi izmantoja izdevību izkustēties. Savukārt Vērgales kultūras namā bērni piedalījās Santas un Lilitas vadītajās radošajās darbnīcās, kur tapa ne viens vien foto rāmītis un  papīra zivis, bet varēja arī zīmēt. Parkā mazāko bērnu priekam tika piedāvāta izjāde ar mazajiem zirdziņiem, jo lietus viņiem netraucēja,  bet tradicionāli gardas pusdienas varēja baudīt Vērgales muižas ēdamzālē.
    Liela interese un sajūsma svētku dalībniekiem bija par Velo – moto – auto parādi, kurā piedalījās dažādu braucamrīku īpašnieki, demonstrējot savas braukšanas prasmes. Īpašus aplausus izpelnījās četrgadniece ar sarkano kvadraciklu un cienījama vecuma  dalībnieks Rolands Lapiņš ar savu elektromobili. Bet motociklu parādes brauciens bija iespaidīgs, jo šie braucamie jau bija dzirdami iztālēm. Noslēgumā ikviens varēja nofotografēties kopā ar parādes dalībniekiem.
   Pēcpusdienā Vērgales kultūras namā svinīgi tika sveikti paši jaunākie vērgalnieki un viņu vecāki. Bet koncertu ar nosaukumu “Brīnumi notiek” sniedza Latvijas Nacionālā teātra aktieris Juris Hiršs. Viņš ne tikai jauki dziedāja, bet arī izrādīja savu aktiera talantu, ko apstiprināja smiekli un aplausi zālē.
    Pēc koncerta visus gaidīja centra dīķī pie laipiņas lielās bumbas, lai sniegtu prieku lieliem un maziem, bet Ērika vadītais katamarāns vizināja svētku dalībniekus. Zaļumballes sākums kopā ar “Brekšu Pekšiem” iesākās ar nedaudz smidzinošu lietutiņu, kas ātri beidzās, un dažiem dejotāju pāriem, bet, kad saradās pārējie dejotāji, laiks bija jauks!
   Vērgales kultūras nama vadītāja saka paldies visiem, kas pielika roku svētku tapšanā. Vērgales svētkos atnāca, piedalījās un atbalstīja visi tie, kam ir nozīmīga devīze –Vērgale, Tev pieder mana sirds!
 
Vita Braže un Vērgales kultūras nama vadītāja Velga Freimane
 
Foto: V. Braže, M. Kurčanova
 
Plašāku fotoreportāžu skatieties FOTOGALERIJĀ
 
 

 

« Atpakaļ