Ceturtdiena, 23.05.2024
Leontīne, Ligija, Lonija, Leokādija

Audzēkņi apmeklē Pēterim Vaskam veltītu koncertu

Audzēkņi apmeklē Pēterim Vaskam veltītu koncertu

02.05.2016
    28. aprīlī mēs apmeklējām Aizputes Mūzikas skolu, kur notika koncerts par godu komponista Pētera Vaska 70 gadu jubilejai. Tajā uzstājās pazīstamais Nīderlandes pianists Marsels Vormss, kurš vēlējies šeit muzicēt, lai godinātu komponistu. Mums bija iespēja dzirdēt P. Vaska ciklu "Gadalaiki", kuram veltīts M. Vormsa pēdējais iznākušais disks. Savukārt atbilstoši muzikālajam pavadījumam fotogrāfs Varis Sants piemeklēja attēlus ar Aizputes skatiem visos četros gadalaikos. Koncertu vadīja pats jubilārs, komponists Pēteris Vasks.
    Komponists Pēteris Vasks dzimis 1946. gada 16. aprīlī Aizputē kā ceturtais bērns baptistu draudzes mācītāja Arvīda Vaska (1912-1987) un zobārstes Ludmilas Vaskas-Buivides (1909) ģimenē. Jau kopš mazotnes P. Vaskā mīlestība pret mūziku. Ģimenē valdījusi garīga atmosfēra, kopīgas muzicēšanas gaisotne - klavieres pratuši spēlēt visi, bieži skanējusi arī vijole. Kad P. Vaskam bija astoņi gadi, māte aizveda viņu uz Aizputes mūzikas skolu mācīties vijoļspēli pie pedagoga un skolas direktora Kriša Jankovska.
    1979. gadā P. Vasks kļuva par Latvijas Komponistu savienības biedru. 80. gados viņš pievērsās kompozīcijas pasniedzēja darbam, strādājot mūzikas skolās Zvejniekciemā, Salacgrīvā un Jelgavā. Kopš 1989. gada P. Vasks pasniedz kompozīciju Emīla Dārziņa mūzikas skolā.
      Pēteris Vasks ir vienīgais latviešu komponists, ar kuru līgumu par darbu regulāru izdošanu ir noslēgusi pasaulē pazīstamā mūzikas izdevniecība "Schott Musik International", norāda S. Zālīte.
      Par spilgtu un radošu darbību komponists ir saņēmis balvas un dažādus pagodinājumus gan Latvijā, gan ārvalstīs. 1996. gadā P. Vaskam piešķīra Vīnes Universitātes Herdera balvu un Baltijas Asamblejas balvu.
 
Pāvilostas Mūzikas skolas direktore
Inga Šnore
 

 

« Atpakaļ