Pirmdiena, 05.06.2023
Margots, Igors, Ingvars

Pāvilostas jaunieši realizē starptautisku projektu

Pāvilostas jaunieši realizē starptautisku projektu

29.11.2015
 
     
   Š.g. 31. oktobrī sākās projekts „Cool tour across the Europe”. Pāvilostā ieradās projekta dalībnieki no Rumānijas un Sardīnijas(Itālijas).
     Sakarā ar to, ka šis ir Helovīnu laiks, tad dalībniekus sagaidījām šo svētku noskaņās, lai radītu patīkamu gaisotni un raisītu sarunas!
   Mēs izdekorējām vietu, kurā notika sagaidīšana, mainījām tēlus, kā arī sagatavojām maskas citiem projekta dalībniekiem. Vēlējāmies, lai visi aktīvi iesaistās, kas arī notika!
     Vakara gaitā spēlējām dažādas spēles, kuras palīdzēja iepazīt katru dalībnieku tuvāk, un spēles, kuras uzjautrināja un deva patīkamas emocijas!
     Projekta otrajā dienā darbojāmies Dienas centra „Krams” un Biedrības „NILA” izveidotajās „Jauniešu istabas” telpās. Dienas gaitā spēlējām ļoti daudz spēles, kuras palīdzēja iepazīt dalībniekus, palīdzēja atcerēties ikkatra dalībnieka vārdu!
Spēlējām spēli ar baloniem, kur jāuzzīmē dalībnieka portrets, spēli par vārdu – uzdevums ir pastāstīt par savu vārdu, kā tas radies, kas šo vārdu iedevis!
    Visas šīs spēles satuvina cilvēkus un dod patīkamas emocijas!
    Vēl šajā dienā mēs visi kopā izstrādājām projekta noteikumus, kuros ietvērām svarīgākās lietas!
     Visi dalībnieki rakstīja ko viņi sagaida no šī projekta un no kā viņi baidās! Tā arī bija ļoti svarīga lieta, lai uzzinātu dalībnieku viedokli!
    Bet vakars bija pavisam izdevies, jo dalībnieki un organizatori piedalījās vai darbojās aktivitātē „Concure your fears”.
     Dalībniekiem, kuri bija sadalījušies divās grupās, tika iedota karte, uz kuras bija uzzīmēta trase. Tā nu viņiem nācās doties cauri Pāvilostai, saskaroties ar dažādām grūtībām, kā piemēram, lielo vēju jūrā, slapjo zāli mežā, kā arī bailēm, kuras mēs viņiem sagādājām!
Atgriežoties viesu mājā, visi dzēra siltu tēju un ēda cepumus. Apkārt valdīja patīkama atmosfēra!
      Trešā diena sākās ar spēli, kurā katram dalībniekam ir sava balta lapa, uz kuras viņš uzraksta savu vārdu, tad saloka, un met prom. Nākamais kurš lapiņu paceļ iet pie šī cilvēka un uzdod viņam jebkādu jautājumu. Atbildi uz šo jautājumu raksta uz šīs lapas! Šī spēle ir jautra, aktīva un šajā spēlē var uzzināt daudz ko jaunu par dalībniekiem!
      Plkst. 13:00 mēs paēdām pusdienas un tad devāmies „medīt dārgumus” jeb „Treasure hunting”, kurā dalībnieki sadalījās trijās komandās un devās garā pastaigā pa Pāvilostu. Šīs pastaigas laikā dalībnieki varēja labāk iepazīt Pāvilostu, apskatot tādas vietas, kā Upesmuižas parks, Wakeparks, Jūrakmens, 100gades un 50gades parki, kā arī citas vietas!
      Šīs spēles uzvarētāji balvā saņēma viesu mājas saunas VIP apmeklējumu, kā arī citus pārsteigumus!
      Vakarā paēdām vakariņas un devāmies uz „Jauniešu istabu”, jo bija paredzēts itāļu nacionālais vakars, kurš izvērtās ļoti  patīkams. Mēs visi zinām, ka itāļu ēdiens ir fantastisks, par ko varēja pārliecināties!
     Itāļi radīja emocijām pārpildītu gaisotni un vakaru noslēdzām dziedot un dejojot itāļu dziesmu pavadībā.
    Ceturtajā dienā tēma bija „First impressions” jeb „Pirmie iespaidi”, kurā galvenais uzdevums bija izrunāt šo tēmu, jo tā ir ļoti populāra mūsdienās.
      Katrs dalībnieks izteica savu viedokli, kā arī dalījās ar pieredzi. Tas bija ļoti noderīgi!
     Šīs tēmas iespaidā mēs spēlējām spēli, kurā katram dalībniekam tiek iedota lapa ar bildi, un ilgi nedomājot uz šīs lapas ir jāuzraksta pirmais iespaids, tā šīs lapas iet uz riņķi, līdz katram atkal ir sava lapa, un tad dalībnieki lasa interesantākos iespaidus!
Pirmais iespaids bieži vien mēdz būt maldinošs un visbiežāk cilvēki to nevēlas atzīt, tieši tādēļ mēs īpaši runājām par šo tēmu!
Vēl mēs runājām par stereotipiem un citu cilvēku viedokli, un vai šis viedoklis mums ir svarīgs.
     Pēc vakariņām atkal devāmies uz „Jauniešu istabu”, lai piedalītos rumāņu nacionālajā vakarā. Viņi mūs cienāja ar ēdieniem un dzērieniem! Arī šis vakars bija ļoti pozitīvs un noslēdzās visiem kopā dejojot un dziedot.
     Projekta piektajā dienā mēs devāmies uz Liepāju, lai apskatītu jauno koncertzāli „Lielais Dzintars”, Trīsvienības baznīcu, kurā atrodas lielākās mehāniskās ērģeles, kā arī, lai apskatītu Liepājas Teātra aizkulises.
       Projekta dalībnieki bija patīkami pārsteigti par šiem apskates objektiem, ieinteresēti darbojās, kā arī iesaistījās visās aktivitātēs.
Vakarā bija mūsu kārta nacionālajam vakaram – tātad latviskums!
     Latvieši, kā zināms ir dejotāju tauta . Tieši to mēs vēlējāmies parādīt mūsu viesiem. Viss izdevās, jo dalībnieki dejoja īstu latviešu deju. Jautājums, ko uzdeva lielākā daļa dalībnieku, bija: „Kā jūs to varat izdarīt?”..atbilde: „Mēs taču esam latvieši!”. Tas bija tas, ko mēs vēlējāmies parādīt – tas ir patriotisms!
     Kaut gan bijām noguruši no intensīvās dejošanas, turpinājumā ēdām un dzērām latviešu gardumus. Arī latviešu nacionālais vakars noslēdzās ar neviltotu prieku!
    Sestajā dienā mēs intensīvi darbojāmies ar sabiedrībā aktuālu tēmu – SKOLA, tās sistēmu dažādību, situācijām skolām, kā arī spēlējām ar šo tēmu saistītas spēles.
     Viena no galvenajām aktivitātēm bija „Situations that I have met in school” jeb strādājām pie ļoti liela plakāta, uz kura pierakstījām skolu sistēmu dažādības, atšķirības, dažādās situācijas, kādās esam nonākuši mācoties skolā. Šīs aktivitātes mērķis bija uzzināt visu interesanto un atšķirīgo par skolu sistēmām Latvijā, Rumānijā un Sardīnijā(Itālijā). Ar šī lielā plakāta palīdzību tas arī izdevās!
    Pēc tam spēlējām spēli – Maģiskās kārtis. Šajā spēlē bija jāizvelk kārts, uz kuras bija zīmējums. Katram dalībniekam bija jāizstāsta kā šī kārts asociējas ar viņu!
     Pēc tam dalībnieki sadalījās grupās un runāja par situācijām, kuras ar viņiem atgadījušās skolā, kā arī prezentēja vienu no šīm situācijām.
     Pēc pusdienām visi devāmies uz jūru, kur mūs sagaidīja aktivitātes svaigā gaisā. Dalībnieki varēja apskatīt Baltijas jūru, pastaigāt pa molu un vienkārši izbaudīt skaisto dienu!
    Pirms vakariņām devāmies uz „Jauniešu istabas” telpām, jo tur mūs gaidīja sestās dienas pēdējā aktivitāte „Idea box” jeb „Ideju kaste”’, kuras laikā jaunieši izteica katrs savu ideju par jaunu projektu. Pēc tam katrs savu ideju izstāstīja un no šīm idejām tika izvēlētas 10 aktuālākās projekta tēmas.
     Septītā projekta diena aizsākās, kā nākošās dienas turpinājums. Katrs jaunietis varēja izvēlēties divas sev vistuvākās  projektu ideju tēmas, pēc izvēles izdarīšanas, dalībnieki tika sadalīti piecās grupās, katras grupas uzvedums- sagatavot jaunu projekta ideju, izveidojot projekta skeletu. Atlikusī diena aizritēja, runājot par projekta izvērtējumu, kā arī aktīvi darbojoties ar Youthpass jeb sertifikātiem, kas apliecina dalību projektā un šo sertifikātu izgatavo katrs dalībnieks pats.
     Saistībā ar šo tēmu mēs spēlējām dažādas spēles, lai projekta dalībnieki varētu  uzzināt vairāk un būtu informētāki.
Visbeidzot mēs nonācām līdz projekta izvērtēšanai, Arī šo it kā nopietno tēmu mēs centāmies izrunāt ar dažādu aktivitāšu palīdzību, bet galvenais, lai katrs dalībnieks varētu izteikties!
    Vakarpusē mēs devāmies uz „Jauniešu istabas” telpām, lai noskatītos projekta dalībnieces Kates Štokmanes veidoto video, projekta aktivitāšu starplaikos Kate veidoja video, kurā ikviens no dalībniekiem centās runāt gan latviski, gan rumāniski, gan itāliski. Visi kopā pasmējāmies un patīkami pavadījām laiku!
    Pēdējā kopīgā aktivitāte mums bija vēlējumi viens otram un atvadu vārdi!
Vakarā visi kopā devāmies uz viesu māju, lai pavadītu kopā pēdējo vakaru ejot pirtiņā, piedaloties aktivitātēs un visbeidzot jautri pavadot laiku!
 
Projekta dalībniece Andra Lanka
 
Foto: Sintija Spriņģe
 
Plašāku fotoreportāžu skatieties FOTOGALERIJĀ

Projekts „CoolTour across the Europe” īstenots "Erasmus+: Jaunatne darbībā” ietvaros, projekta finansē Eiropas Savienība.

Līguma Nr. 2015-1-LV02-KA105-000673

 

 
 

 

« Atpakaļ