Pirmdiena, 11.12.2023
Valdis, Voldemārs, Valdemārs

Netradicionāla mācību stunda muzejā!

Netradicionāla mācību stunda muzejā!

25.11.2015
     24.novembrī Pāvilostas vidusskolas 5. un 6. klases skolnieki kopā ar skolotājiem Intu Vīganti, Āriju Paipu, Andri Paipu un es muzeja vadītāja novadījām netradicionālu mācību stundu Pāvilostas novadpētniecības muzejā.
    Skolēni muzejā apskatīja mūsu novadnieka mākslinieka Alfrēda Gūtmaņa  personālizstādi. Skolotājs Andris Paipa ar piemēriem no A. Gūtmaņa darbiem skolēniem pastāstīja, kā top mākslas darbi –grafika un pastelis.
     Sadarbībā ar skolotāju Āriju Paipu skolēniem rosinājām aizdomāties par īpašām dzimtas relikvijām.
    Nodarbības otrā daļā skolotāja Inta Vīgante skolēniem statīja par aušanas pamatprincipiem. Kā piemēru skolēni ar lielu interesi apskatīja muzejam uzdāvināto austo grīdas celiņu „ Ceļš kāpās”.

Muzeja vadītāja Irina Kurčanova 

Stunda muzejā.

Šī gada 24. novembrī, atbildot uz muzeja direktores I.Kurčanovas laipno uzaicinājumu, Pāvilostas vidusskolas 5. un 6. klase interaktīvajā stundā apmeklēja Pāvilostas novadpētniecības muzeju, lai klātienē skatītu Alfrēda Gūtmaņa darbu izstādi un iepazītos ar muzeja krājuma jaunieguvumiem. Nodarbības ietvaros bērni mācījās formulēt savu subjektīvo viedokli, pamatot, argumentēt un izteikt savas domas - kas patīk, kāpēc patīk. Apmeklējuma laikā gūtās atziņas, jau nākamajā dienā pildot mācību uzdevumu, tas ir, rakstot pirmo recenziju savā mūžā, skolēni izmantoja praksē. 

Lūk, daži fragmenti no viņu pārdomām…

M.Z.

Vakar bijām muzejā un aplūkojām A.Gūtmaņa mākslas darbu izstādi, tur bija izstādīti dažādi zīmējumi, grafikas un gleznojumi ar pasteļkrītiņiem. Bija daudz Ziemassvētku un kristīgajai tematikai veltītu darbu. Man ļoti patika Ziemassvētku zīmējumi ar pildspalvu, jo viss bija tik smalki izzīmēts! Vēl mākslinieks darinājis ilustrācijas Saldus M. Lutera evaņģēliski luteriskās draudzes avīzei un zīmējis ļoti skaistas apsveikumu kartiņas.

Vēl man ļoti patika kājceliņš, kurā katrs varēja ieaust savu pavedienu visas pagājušās vasaras garumā. Mani pārsteidza tas, ka kājceliņa garums bija vairāk nekā divdesmit metru, un audēji no astoņām valstīm, pat ASV! Man patika uz izskalojumu kociņiem izzināt vārdus, uzvārdus cilvēkiem, kuri piedalījušies aušanas procesā. Atradu arī vairākus mūsu ģimenes paziņas. Manuprāt, tas bija ļoti interesanti!

A.P.

Man patika izstāde, jo zīmējumi bija ļoti labi izzīmēti. Bija žēl, ka pats mākslinieks nebija varējis ierasties. Vislabāk man patika tie zīmējumi, kuri bija zīmēti ar pasteļiem, jo tie patiešām bija iespaidīgi. Zīmējumi ar pildspalvu arī bija ļoti smuki. Visvairāk man patika zīmējums “Staburadzes meitiņa”, jo zīmējums bija izzīmēts ļoti precīzi. Izstādē nebija garlaicīgi, jo varēja ar prieku klausīties, kā zīmējumi tapuši.

T.B.

Man patika šī izstāde. Tāpēc, ka mākslinieka darbi bija smuki. Arī melnbaltie zīmējumi bija labi, tie man patika visvairāk. Mākslinieka darbi bija kā dzīvi, jo portretos bija visas grumbiņas, rieviņas, viss bija kā fotogrāfijā, ne kā gleznā. Es labprāt vēlreiz apskatītu šo izstādi.

A.V.B.

Izstādē man bija sava glezna – favorīte gaišos toņos, kurā attēlots mazs bērns ar skaisti zilām acīm. Tā kā man ļoti patīk mazi bērni, tad šī glezna mani uzrunāja visvairāk. Izstādē bija arī neliela izmēra pildspalvas zīmējumi. Arī starp tiem man bija viens zīmējums – favorīts, kurā bija attēloti - Ziemassvētku eglīte, divi mazi bērni un vīrietis. Zīmējums bija tik jauks, tas izstaroja tādu ģimenes siltumu, ka piesaistīja manu uzmanību!

R.L.

Man ļoti patika, ka A.Gūtmaņa pasteļos bija veiksmīgi sapludinātas krāsas, pat acu zīlītēs varēja redzēt atspulgus, jo man pašai tā nesanāk sapludināt krāsas, kaut gan vēlos to iemācīties. Man arī patika tas, ka skolotājs ļāva padalīties ar domām, kurš no zīmējumiem ar pildspalvu patīk vislabāk. Man tiešām muzejā patika.

R.Z.

Man patika Alfrēda Gūtmaņa kristietības pozitīvā doma, jo visi zīmējumi bija dvēseliski gaiši. Vēl man patika viņa radošums, jo vienu no pasteļiem mākslinieks bija nostiprinājis (fiksējis) ar bērza piepes sulu. Lielās gleznas bija labas, man patika, jo cilvēki tajās izskatījās īsti. Man patika arī tas, ka stāstīja par viņa dzīvi, jo tas bija interesanti. Man patika arī tāpēc, ka es pirmo reizi biju Pāvilostas muzejā.

K.P.V.

Man patika daudz kas – zīmējumi ar pasteļiem, melnbaltie zīmējumi ar pildspalvu, mākslinieka rokraksts, apsveikumu kartiņas. Man patika visa izstāde, vēl man patika izteikties, kurš zīmējums patīk un kāpēc.

Atliek vien izteikt lielu paldies Pāvilostas muzeja personālam par laipno uzņemšanu un piebilst, ka mācību interaktīvās izbraukuma stundas sagatavošanā un īstenošanā piedalījās gan pati muzeja direktore I.Kurčanova, gan trīs Pāvilostas vidusskolas skolotāji: Ā.Paipa, I.Vīgante un A.Paipa. 

Pāvilostas vidusskolas vizuālās mākslas skolotājs A.Paipa.

 

 
Foto: A.Paipa
 
 

 

« Atpakaļ