Svētdiena, 26.03.2023
Eiženija, Ženija

Pāvilostas novada vidējās paaudzes deju kolektīvi piedalās deju skatē Nīcā

Pāvilostas novada vidējās paaudzes deju kolektīvi piedalās deju skatē Nīcā

24.03.2015
   Sestdien, 21. martā, Pāvilostas novada Vērgales pagasta vidējās paaudzes deju kolektīvs "Vērgalīte" un Pāvilostas pilsētas kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs piedalījās Liepājas aprinķa deju skatē kopā ar vēl 25 mūsupuses deju kolektīviem.
  Visi skates dejotāji dalījās vairākās grupās - "Vērgalīte" dejoja D grupā, bet E grupā - Pāvilostas vidējās paaudzes dejotāji. "Vērgalīte" ieguva I pakāpes diplomu un no žūrijas saņēma 53,8 punktu novērtējumu, savukārt pāvilostnieki saņēma II pakāpes diplomu.
    "Vērgalīte" skatē atrādīja divas dejas, kuras kolektīva vadītāja Kristīne Jaunbrūna uzzināja vien 16. martā un līdz ar to uz skati tika gatavotas četras jaunas dejas. Darba bija daudz, bet laika ne tik ļoti. Skatē vērgalnieki dejoja vadītājas izlozēto "Ai, kājiņas" (Skaidrītes Andževas horeogrāfija) un izvēles deju "Es pazinu to meitiņu" (Zandas Mūrnieces horeogrāfija). Pirmajā dejā dejotāji bija izvēlējušies tērpties dažādu novadu tautastērpos, bet otrajā ģērba Priekules tautastērpa goda kārtu.  No žūrijas "Vērgalīte" saņēma atzinīgus vārdus un arī norādījumus, kuras ir vietas, pie kā vēl jāpiestrādā.
   Savukārt Pāvilostas pilsētas kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs skatē atrādīja deju "Rudzu maize, kviešu maize" (Rutas Paulsones horeogrāfija) un horeogrāfes Guntas Skujas deju "Visu dienu Jumi dzinu". Arī šīs dejas ir no šī gada jaunās sezonas deju repertuāra un tās pirms tam, 16.martā, izlozēja kolektīva vadītāji Einārs Vārsbergs un Daiga Cābele.
    Skates dejas būs pamatā jūnija sākumā Jelgavā notiekošajos vidējās paaudzes deju svētkos, uz kuriem arī dosies abi Pāvilostas novada vidējās paaudzes deju kolektīvi .  
 
Ieva Kupše un Marita Kurčanova,
sabiedrisko attiecību speciāliste
 
Foto: I.Kupše
 
deju kolektīva "Vērgalīte" vadītāja Kristīne Jaunbrūna (pirmā no kreisās) un deju pāris
Pirmajā dejā "Vērgalītes" dejotāji bija izvēlējušies tērpties dažādu novadu tautastērpos
"Vērgalīte" dejo otro deju  "Es pazinu to meitiņu"
 
 
« Atpakaļ