Svētdiena, 26.03.2023
Eiženija, Ženija

Vidusskolā aizvadīta mājturības un tehnoloģiju olimpiāde

Vidusskolā aizvadīta mājturības un tehnoloģiju olimpiāde

20.03.2015
    2015. gada 12. martā mūsu vidusskolā norisinājās Pāvilostas novada atklātā mājturības un tehnoloģiju olimpiāde 5.–6. klašu komandām. Katru skolu pārstāvēja viena komanda, divas meitenes un divi zēni, Grobiņas pamatskolu divas. Kopā olimpiādē piedalījās 17 komandas no 16 skolām. Olimpiādes uzdevumu un dalībnieku sagatavošanā bija iesaistījušies 30 mājturības un tehnoloģiju skolotāji no Aizputes, Grobiņas, Priekules, Nīcas un daudzām citām bijušā Liepājas rajona skolām. No metodikas viedokļa olimpiādes norise bija organizēta pēc "staciju" principa, katram uzdevumam noteikts laika limits – 8 minūtes, viena minūte atvēlēta rotācijai.  Labu garastāvokli un možu garu rotācijas mirkļos pie skaņu pults nodrošināja mūsu skolas 8. klases skolnieks J.Štokmanis.
    Kopā skolēniem bija jāveic 17 uzdevumi, lai arī reāli tie bija sagatavoti ar rezervi, ja gadījumā mainās komandu skaits. Dažām mācību iestādēm bija problēmas nokļūt Pāvilostā, tādēļ arī šāda nodrošināšanās. Uzdevumi aptvēra sekojošas mācību vielas tēmas: apģērba kultūra (kaklasaites sasiešana, apģērba komplektēšana, aksesuāri, apavu kopšana, krāsu mācība, apģērba etiķete, apģērbu kopšanas speciālo zīmju – piktogrammu atpazīšana), rokdarbi (tamborēšana un adīšana), kulinārija (pārtikas produktu marķējums un izmantošanas termiņi, uzturvielas, garšvielas, galda klāšana, vitamīni mūsu ikdienā, Latvijas zāļu tējas), tehniskās grafikas pamati (telpiskā domāšana un izklājumi), kokapstrāde (instrumentu atpazīšana un pielietojums, darba drošība), kā arī elektroenerģijas ekonomija sadzīvē. Katrs pedagogs arī laboja paša izveidoto uzdevumu.
     Olimpiādes ieceres pamatā ir ļoti veiksmīga ideja, jo konkrētajam vecuma posmam tie ir pirmie mācību gadi, apgūstot mājturību un tehnoloģijas kā dalītu mācību priekšmetu (zēni un meitenes apgūst atsevišķi). Turklāt šī olimpiāde notiek ne jau pirmo gadu, un katru gadu citā skolā, pēc jaunā iedalījuma novados, arī citā novadā. Pagājušajā gadā olimpiāde notika Nīcā, šogad bija pienākusi mūsu kārta olimpiādes organizēšanai.
     Runājot par rezultātiem, šogad visveiksmīgāk olimpiādē nostartēja Pāvilostas vidusskolas komanda – Adīne Gūtmane, Sanija Bērziņa (6. klase), Aleksandrs Protopovičs un Toms Roberts Biģelis (5. klase), godam izcīnot 1.vietu (skolotāji I.Vīgante un A.Paipa). Domājams, uzcītīgā gatavošanās, pašmāju sienas un jūras spirgtais gaiss deva savu ieguldījumu mūsu bērnu produktīvai motivācijai. 2.vietā, par dažiem punktiem atpaliekot, ierindojās Aizputes vidusskolas komanda, trešajā vietā – Durbes vidusskolas komanda, Grobiņas pamatskolas 2. komanda, Vaiņodes vidusskolas un Vērgales pamatskolas komandas. Gribas arī apsveikt mūsu novadniekus – Vērgales pamatskolas komandu – Elīnu Miltiņu (5. klase), Paulu Pelnēnu, Kristeru Aploku un Haraldu Mucenieku (6. klase) (skolotāji V.Jegoruškina un A.Paipa), jo īpaši tādēļ, ka daļu uzdevumu komanda veica nepilnā sastāvā!
     Šī materiāla izskaņā vēlamies izteikt lielu, lielu paldies visam Pāvilostas vidusskolas kolektīvam, sākot no administrācijas un beidzot ar tehnisko personālu, jo bez viņu aktīva atbalsta, nebūtu iespējams veiksmīgi noorganizēt šo pasākumu, kā arī paldies Pāvilostas novadpētniecības muzeja kolektīvam un “Pāvilostas laivu” pārstāvim Ģ.Vagotiņam-Vagulim par mūsu skolas viesu iepazīstināšanu ar pilsētas vēsturi un tūrisma iespējām Pāvilostā.
 
 
Pāvilostas vidusskolas
mājturības un tehnoloģiju skolotāji –
Inta Vīgante un Andris Paipa
 
Foto: A.Paipa
Plašāku fotoreportāžu skatieties FOTOGALERIJĀ

 
 
 

 

« Atpakaļ