Svētdiena, 14.08.2022
Zelma, Zemgus, Virma

Vērgales skolēni realizē Monreālas Latviešu sabiedriskā centra ekskursiju projektu „Pētīsim un izzināsim Latvijas vēsturi”

Vērgales skolēni realizē Monreālas Latviešu sabiedriskā centra ekskursiju projektu „Pētīsim un izzināsim Latvijas vēsturi”

27.05.2015
     2015.gada pavasarī nodibinājums "Vītolu fonds" sadarbībā ar Monreālas Latviešu sabiedrisko centru bija izsludinājis ekskursiju projektu konkursu „Pētīsim un izzināsim Latvijas vēsturi”, kurā  tika iesniegti 165 ekskursiju projekti.  Žūrija atbalstīja 80 pieteikumus, to vidū arī mūsu skolas 8.klases skolēnu un klases audzinātājas Ivitas Meļķes  rakstīto projektu. Katra skola saņēma 400 eiro, lai varētu realizēt savu projektu.
     Pēc diskusijām 8. klase līdzi uzaicināja arī 7. un 9.klases skolēnus, un 30. aprīļa rītā 37 skolēni un 3 skolotāji devās ceļā izzināt Latvijas vēstures notikumus. Mūsu mērķis bija apmeklēt Stūra māju (VDK māju) un Okupācijas muzeju Rīgā.
     Kurš gan nebija dzirdējis par čeku? Bet cik daudzi no mums šo māju ar baiso pagātni bija redzējuši no iekšpuses? Tāpēc kopā ar gidu izstaigājām iekšējā cietuma kameras, gaiteņus, pagrabu un pagalmu.
     Tālāk mūsu ceļš  veda uz Okupācijas muzeju, kur skolēnus atkal sadalīja mazākās grupās un kur viņi ar lielu interesi piedalījās  gidu vadītajās nodarbībās ,,Dzīve Padomju Latvijā’’, pildīja darba  lapas un aktīvi līdzdarbojās.
     Ekskursijas nobeigumā mēs devāmies uz Vecrīgu, pa ceļam, piestājot pie Brīvības pieminekļa, vērojām sardzes maiņu, apskatījām Rīgas panorāmu no Jēkaba baznīcas torņa.
     Diena bija izdevusies! Visi bija gandarīti par dienā gūtajiem spilgtajiem iespaidiem. Atgriežoties skolā, skolēni izvērtēja ekskursiju, izveidoja plakātus ar fotogrāfijām un atsauksmēm. Skolēni atzina, ka tā bija vērtīga diena un ka bija vērts piedalīties konkursā.
     Dažas skolēnu atsauksmes:       
"Vispirms lielu paldies mēs sakām Jums, jo bez Jūsu atbalsta , mēs netiktu šādā ekskursijā par velti. Manuprāt, visinteresantāk  bija ‘’Stūra mājā’’ , kuru visi gaidījām ar nepacietību un nedaudz arī ar bailēm. Bet es, ja tā godīgi, biju gaidījusi, ko šausminošāku, bet tik un tā, man patika un es ar prieku klausījos gidā.  Ekskursija bija izdevusies. Paldies vēlreiz Jums par  doto iespēju!" /Dace  8.kl./
"Šī bija lieliska iespēja uzzināt kaut ko jaunu, kā arī to, ko es vēl nebiju apguvusi. Man ļoti patika gan Stūra mājā, gan Okupācijas muzejā!" /Baiba, 8.kl./

"Man personīgi šī ekskursija likās izdevusies. Bija ļoti interesanti Okupācijas muzejā, kur apģērbām manekenu -  komjaunieti  Annu un uzzinājām daudz jauna par Latviju  PSRS laikos. Bijām arī uz Stūra māju, kur mūs veda cauri slikti apgaismotiem pagrabiem un biedējošām kamerām. Papildus aizgājām arī apraudzīt Mildu.  Kā jau vienmēr tā stāvēja un no augšas mūs vēroja. Uzbraucām arī Pētera baznīcas  tornī, varējām redzēt Rīgu no augšas. Elpa aizraujas to atceroties. Paldies!" /Lauma, 8.kl./

"Okupācijas muzejā mēs uzzinājām, kas notika ar Latviju, Latvijas tautu un tās zemi komunistiskās Padomju Savienības režīma valdīšanas laikā. Paldies par šo lielisko iespēju braukt ekskursijā !" / 7.klase/

"Visinteresantāk man bija Stūra mājā (Čekā). Gids arī bija labs. Viņš stāstīja, kā tur viss notika un kā nepatiesi sodīja cilvēkus. Pēctam bijām Okupācijas muzejā, kur stāstīja par kolhoza laikiem. Es uzzināju dažādus jaunus vārdus, piemēram: kulaks, pionieri u.c. Beigās mums bija jāapģērbj manekens tā laika drēbēs, jāizdomā  dzīves stāsts un jāpastāsta. Kopumā bija interesanti. Paldies par ekskursiju!" /Toms 7.kl./
 
   Mēs sakām paldies Monreālas Latviešu sabiedriskajam centram, Vītolu fondam, kas deva mums iespēju visiem 7.- 9. klašu skolēniem un skolotājiem doties šādā ekskursijā, papildināt savas zināšanas Latvijas vēsturē un gūt pozitīvus iespaidus!
 
Ekskursijas vadītāja 8.klases audzinātāja Ivita Meļķe
 
Foto: D.Dunaiska
 
 
 

 

« Atpakaļ