Svētdiena, 14.08.2022
Zelma, Zemgus, Virma

Muzeju nakts Vērgalē

Muzeju nakts Vērgalē

21.05.2015
     15.maijā Vērgales pagasta muzejā norisinājās gadskārtējais Muzeju nakts pasākums. Šajā gadā Vērgales muzejā notikuši dažādi pasākumi un izstādes, taču šis ir pirmais lielākais pasākums pēc muzeja akreditācijas pērnā gada nogalē. Šis gads ir Raiņa un Aspazijas jubilejas gads, tādēļ arī pasākums muzejā tika veltīts abiem dižgariem ar nosaukumu „Aspazijas un Raiņa gaismā”. Vakara gaitā no dažādiem skatu punktiem tika aplūkota Aspazijas un Raiņa daiļrade un izstaigāti abu rakstnieku dzīves līkloči, ar kuriem tuvāk mūs iepazīstināja Vērgales pamatskolas skolnieces Anna Rita Kurme un Alise Šēna. Savukārt Vērgales pamatskolas skolēni Ieva Jēce, Dace Dunaiska un Reinis Trofimovs lasīja Raiņa un Aspazijas dzeju – „Ilgu zeme”, Nebēdne meitene” un „Laukakmens”, bet Lauma Lapiņa un Aleta Betija Aniņa izpildīja dziesmas ģitāras pavadījumā.  
     Arī muzeja telpu noformējums bija veidots atbilstoši Raiņa un Aspazijas daiļrades motīviem- sidraba mēnestiņš, zvaigznītes, debesis u.c. Turpinot pagājušajā gadā aizsākto tradīciju, arī šogad uz Muzeju nakts pasākumu muzeja darbinieces aicināja Vērgales pamatskolas 9.klases skolēnus un audzinātāju Inesi Renķi. Daina Vagule katram bija sagatavojusi dzejas rindas, kuras nolasīja kā veltījumu. Fonā skanot melodijai no kinofilmas „Ezera sonāte”, katrs devītklasnieks un audzinātāja parakstījās uz Goda dēļa un izvēlējās savu sargeņģeli ar vēlējumu –veiksmīgu mācību gada noslēgumu. Muzeja telpās interesenti varēja aplūkot izstādi, veltītu Raiņa un Aspazijas daiļradei. Bet pēc svinīgā pasākuma visi tika aicināti izlikt savas izjūtas par Aspazijas un Raiņa daiļradi uz īpašā Sapņu ruļļa. Pēc pasākuma, rūpīgāk apskatot uzzīmēto, atklājās ne vien skolēnu, bet arī vecāku un vecvecāku talanti.  
     Muzeja darbinieces saka paldies visiem, kuri atbalstīja un apmeklēja Muzeja nakts pasākumu Vērgalē. Uz tikšanos nākamajā gadā!  
 
Vita Braže
 
Foto V. Braže
 

 

« Atpakaļ