Svētdiena, 14.08.2022
Zelma, Zemgus, Virma

Svētku gadatirgus Vērgalē

Svētku gadatirgus Vērgalē

06.05.2015
    1.maija pašā rīta agrumā Vērgales centrā jau bija manāma zināma rosība, jo pārdevēji gatavojās savu pircēju sagaidīšanai. Gadatirgus pulcēja tirgotājus no tuvienes un tālienes ar dažādu preču sortimentu.
   Pārdošanā galvenokārt bija sēklas un stādi – puķu stādi, tomātu stādi, rožu stādi, dekoratīvie krūmiņi u.c. Kā allaž pārdotas tika arī saimniecības un rūpniecības preces, apavi, rotas, pašcepta maizīte, dekoratīvie mājputni – zīda vistas un kārumi, kas īpaši iepriecināja bērnus – popkorns un cukura vate. Daudz pircēju pulcējās vietā, kur vērgalnieki Aivars Sprudzāns un Tālis Aniņš kūpināja zivis.
    Iepirkšanās starplaikā svētku dalībniekus ar priekšnesumu priecēja jauniešu šovdeju grupa no Dunalkas. Bet pašiem mazākajiem par prieku darbojās piepūšamās atrakcijas.
   Svētku noslēgumā Vērgales kultūras namā visiem bija iespēja noskatīties Dunalkas kultūras nama amatierteātra izrādi „Seksu paradīze jeb mednieku kolektīva atjaunošana”. Šis uzvedums atsauca atmiņā vēl tik nesenos kolhoza laikus un kā izteicās uzveduma galvenās lomas atveidotājs Aigars Stonis, izrāde liek kavēties nostalģiskās atmiņās par aizgājušajiem laikiem.
 
Vita Braže
 
Foto V.Braže
 
 
 

 

« Atpakaļ