Ceturtdiena, 25.07.2024
Jēkabs, Žaklīna

Pāvilostā otrreiz atmirdz "Zaļais stars"

Pāvilostā otrreiz atmirdz "Zaļais stars"

29.07.2015
     Jau otro gadu Pāvilostā 24. un 25. jūlijā norisinājās pāvilostnieka un izcila latviešu dziesmu autora Ulda Marhilēviča radītais mūzikas un mākslas festivāls „Zaļais stars”. Iepriekšējā gadā labās atsauksmes par festivālu, šogad pulcēja tik pat daudz klausītāju un mākslas baudītāju.
      Lai gan jūlijā Latvijā netrūkst mūzikas festivālu pat ar vēl lielāku vārdu, tomēr Pāvilostas mūzikas un mākslas festivāls atsķiras ar daudziem aspektiem - īstena latviešu mūzika un smeldzīgi patīkamais Liepājas roks, populāras, līdzi dziedamas melodijas, labākie latviešu dziesmu izpildītāji un jaunie talanti. Festivālam savu auru piedod arī  Pāvilostas mazpilsētas šarms, baltā smilšu pludmale, sāļais jūras gais, zilganzaļā jūra, saule....
       Pāvilostas mūzikas un mākslas festivāls ir vienīgais festivāls Latvijā, kas tā apmkelētājiem divās dienās piedāvā baudīt tik ļoti atšķirīgus mūzikas novirzienus - piektdienas vakarā Sakaslejas baznīcā bija iespēja baudīt sakrālo mūziku un izpildītājus, savukārt sestdienas nakts koncertā Pāvilostas pludmalē atskanēja gan latviešu tautas dziesmas, gan Liepājas roks, gan populāras 70.-80.gadu melodijas.
      Līdzīgi kā pagājušo gadu festivāls iesākas piektdienas vakarpusē ar labdarības nakts koncertu Sakaslejas baznīcas dārzā. Ieeja koncertā bija pret ziedojumiem, kas tika novirzīti Sakaslejas baznīcas atjaunošanas darbiem. Arī šogad nakts koncerts Sakaslejas baznīcā pulcēja ļoti daudz klausītāju no visiem Latvijas nostūriem. Koncertu atklāja Uldis Marhilēvičs. Burvīgu dziedājumu sniedza Ance Krauze, Zigfrīds Muktupāvels, Valdis Indrišonoks, baznīcas ansambļa meitenes „Dziedošie eņģeļi”, pie ērģelēm sēdās Jānis Pelše, fantastisko vijoles skanējumu arī šogad demonstrēja Dzintars Beitāns, mazu mistēriju radīja Liepājas zvanu ansamblis „Campanella”, uzstājās arī Pāvilostas Mūzikas skolas audzēkņi, Sakaslejas baznīcas mācītājs Erlands Lazdāns un daudzi citi. Koncerts noslēdzās vēlā naktīm, tomēr sanākušie klausītāji nekādi negribēja doties prom un ar ovācijām uzgavilēja māksliniekiem.
    Festivāla otrā diena iesākās saulainas sestdienas, 25.jūlija rītā Pāvilostas pludmalē, kur Pāvilostas mākslas skola rīkoja smilšu skulptūru festivālu. Vēlāk pēcpusdienā visdažādākās ierastās un neierastās lietas varēja iegādāties Kalna ielas amatnieku tirdziņā – stikla un keramikas izstrādājumi, apģērbi un aksesuāri, varēja baudīt Durbes vīnus un gardu saldējumu. Šogad par tirdziņa noskaņu rūpējas arī muzikanti, kuri muzicējot tirdziņam radīja īpašu auru.
   Lai gan vakarpusē virs jūras parādījās daži draudoši lietus mākoņi, tas netruacēja arī šogad pulcēt ļot lielas cil'veku masas pie ieejas vārtiem, lai tiktu pludmalē, kur klausītājus jau gaidīja daudzi populāri latviešu mākslinieki. Šogad festivālu vadīja skrundenieks, Dailes teātra aktieris Gints Grāvelis, neslēpjot savu sajūsmu par Pāvilostu, kur bērnībā pie jūras pavadījis daudzas dienas.
    Pludmales koncerts iesākās ar Pāvilostas novada domes priekšsēdētāja Ulda Kristapsona sveicienu sanakušajiem un organizatoriem. Koncertā uzstājās grupa "Iļģi", Zigfrīds Muktupāvels, Ance Krauze, Fēlikss Ķiģelis, Žoržs Siksna, Tomass Kleins, vējdēlistu ansamblis "Bezvējš", muzikālā apvienība "Coolman Report un Roberts Zīle", Pāvilostas meiteņu vokālais ansamblis un citi. Koncertā izskanēja Ulda Marhilēviča un citas tautā mīļas un populāras dziesmas.
   Festivāla noslēguma koncerta kulminācija bija pusnaktī, kad, viesiem kopā dziedot Pāvilostas himnu, virs moliem naksnīgajās debesīs atmirdzēja salūts. Bet pēc tam līdz pašai rīta gaismai turpinājās tautas sadziedāšanās un dejas ar ar māksliniekiem. Pašā nakts melnumā visus festivāla apmeklētājus pārsteidza lietus šaltis, bet tas netraucēja baudīt  burvīgo mūziku un kvalitatīvo muzikantu sniegumu uz skatuves.
    Arī pēc otrā Pāvilostas mūzikas un mākslas festivāla "Zaļais stars" noslēguma atskan daudz pozitīvu atsauksmju, kas savukārt organizatoriem dod stimulu arī nakamgad rīkot nu jau trešo Pāvilostas mūzikas un mākslas festivālu "Zaļais stars".
 
Marita Kurčanova,
sabiedrisko attiecību speciāliste 
 
 
Saistītie raksti www.liepajniekiem.lv  (1.daļa) un www.liepajniekiem.lv (2.daļa)
Foto: M.Kurčanova
 
Plašāku fotoreportāžu skatieties FOTOGALERIJĀ
 
 
 
 

 

« Atpakaļ