Svētdiena, 02.04.2023
Imgarde, Irmgarde

"Vērgalīte" svin "Vaduguns" 15 gadu jubileju

"Vērgalīte" svin "Vaduguns" 15 gadu jubileju

03.02.2015
   Janvāra pēdējā sestdienā Vērgales pagasta vidējās paaudzes deju kolektīvs "Vērgalīte" piedalījās Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra vidējās paaudzes deju kolektīva "Vaduguns" 15 gadu jubilejas svinībās. Šis bija "Vērgalītes" pirmais koncerts šogad.
    Abus kolektīvus saista īpaša draudzība, jo abus deju prasmēs ievada vadītāja Kristīne Jaunbrūna. Kolektīvi piedalījušies kopīgos izbraukumos, koncertos un neaizmirst apsveikt viens otru svētkos. Arī šoreiz "Vērgalīte" devās sumināt savus gandrīz uz pusi jaunākos kolēģus, jo jau 2016.gadā vērgalnieki svinēs 30 gadu jubileju. "Vaduguns" svētku reizē "Vērgalīte" uzstājās ar piecām dejām, no kurām deju "Ai, kājiņas!" dejotāji uz skatuves atrādīja pirmo reizi.
    "Vaduguns" neļāva ciemiņiem slinkot jau no ierašanās mirkļa - ar īpašām norādēm bija jāatrod gan ģērbtuves, gan piecu minūšu laikā jāsataisās uz mēģinājumu. Puišiem bija jāsapin garā bize, bet kolektīva jaunākajam dalībniekam jāsadala ābols tā, lai pietiktu visiem dejotājiem.
    Vērgales kolektīva puiši šajā koncertā bija īpaši jauki un devās palīgā arī aizputniekiem un četrās dejās "Vērgalītes" puiši palīdzēja "Kurzemnieka" meitām, lai nebūtu jādejo vienām.
    Turpmākās nedēļas "Vērgalīte" cītīgi gatavosies 21.martā paredzētai deju skatei, kas notiks Nīcas kultūras namā.  
 
Ieva Kupše
 
 
 
« Atpakaļ