Svētdiena, 02.04.2023
Imgarde, Irmgarde

Tikšanās ar izstādes ''Klusais brīnums" autoru

Tikšanās ar izstādes ''Klusais brīnums" autoru

27.01.2015

Kas kaitēja nedzīvot, 
Lielas jūras maliņā : 
Cik jūriņa viļņus meta
Tik izmeta sudrabiņa.
                        /t.dz./
 

    Mēs brāļi , Alfrēds un Valdis Gūtmaņi esam dzimuši 1940. un 1944. gadā piektā paaudzē Sakas Grīņos, senās mežsargmājās - „ Ratnieki”.
Kara vētrās daudziem izpostīja mierīgo dzīvi dzimtajās sētās. Karš nesaudzēja arī mūsu dzimtu 1944. gada rudenī. Mūsu mežsargmāju guļbūvi demontēja-nojauca un iedzīvi, burtiskā nozīmē- iznīcināja… eji kur gribi…! Pēckara gadi aizvadīti ar  dzīves vietas maiņām.
    1947. līdz 1954 gadam pirmie bērnības un skolas gadi pavadīti Vērgales pagastā. Pēc 1954.gada pārceļamies uz dzīvi Liepājā.
   Mūža labākos gadus dzīvojam Saldu- Brocēnos. Strādājam maizes darbā līdz pelnītai atpūtai. No darba brīvā laikā piedalījāmies savu iespēju robežās ar nodarbībām Saldus J. Rozentāla tēlotāja mākslas studijā. Valdis ar saviem darbiem kolorīto grafiku savā autortehnikā ir piedalījies izstādēs.
   No Vērgales skolas jubilejas izstādes reizes ar Mirdzas Sīpolas, skolotājas- muzeja vadītājas svētību, izstādes ceļo pa visu Lejaskurzemi.
   Lūk tā arī atceļojām līdz dzimtajai vietai Saka- Pāvilosta.
   Ar Pāvilostas muzeja vadītājas Irinas Kurčanovas gādību un rūpēm tika atklāta Valda Gūtmaņa izstāde un tikšanās.
Savdabīgi muzeja jumta stāvā tika atrisināta gleznu piestiprināšanas pie jumta koka konstrukcijām – pateicoties muzeja darbiniecēm Larisai Ķipstei un Sandrai Teterei. Muzeja vadītāja, mūs kā mīļus ciemiņus no Saldus, Brocēniem un Grobiņas iepazīstināja ar novada vēsturi un senajiem sadzīves priekšmetiem.
   Muzeja mājīgā jumta stāva izstādes telpā bija organizēta tikšanos autoram ar skatītājiem; skolēniem un skolotājiem no Pāvilostas bērnu mākslas skolas.
   Kaut gan aiz muzeja sienām baltā ziema izpalika, tomēr apmeklētāju sirdīs mājoja sirsnīga noskaņa- balta dvēseles gaima .. pateicoties ģitāristam Mihaēlam Doroņinam no mūzikas skolas.
   Pamattonis visam – jaunās paaudzes interese par mākslas pasauli un tās nozīmi…

„Lai māksla tiešām būtu kā debess, kura pie apvāršņa nebeidzas!”

 

Pateicībā brāļi Valdis un Alfrēds Gūtmaņi
 
 
Pāvilostas novadpētniecības muzejā līdz 15. februārim apskatāma Valda Gūtmaņa darbu izstāde „Klusais brīnums”.
 
Foto: A.Paipa
 
 

 

« Atpakaļ