Ceturtdiena, 25.07.2024
Jēkabs, Žaklīna

Pirmssvētku tirdziņš Pāvilostā

Pirmssvētku tirdziņš Pāvilostā

21.12.2015
    Jau par tradīciju kļuvis īsu brīdi pirms svētkiem rīkot Ziemassvētku tirdziņu Pāvilostā. Nu jau sesto reizi svētdienā, 20.decembrī, biedrība “Pāvilostas kultūrvēsturiskais vides centrs” sadarbībā ar Pāvilostas pilsētas kultūras namu aicināja visus interesentus dāvanas saviem mīļajiem iegādāties no vietējiem ražotājiem, mājamatniekiem un saviem līdzcilvēkiem.
    Pierādījums tam, ka tirdziņš ir ļoti vajadzīgs, bija gan daudzo tirgoties gribētāju skaits, kopumā pulcējoties 16 andelniekus, gan daudzo pircēju interese no tuviem un tāliem novadiem un pilsētām.
      Tāpat kā citus gadus tirgū pircēji varēja iegādāties dzijas un rokdarbus, pašceptu maizi, ziemas krājumus un īstus lauku ābolus, mājas kūkas un plātsmaizes, garšvielas, kokamatnieka izstrādājumus, sveces, rotas un Pāvilostas audēju kopas austās segas un grīdas celiņus.
   Arī šogad pasākumu kuplināja kultūras nama pašdarbības kolektīvu koncerts, kurā dziedāja un muzicēja Pāvilostas pilsētas kultūras nama ansambļa “Burbulīši” vidējā un vecākā grupa Aijas Gertsones vadībā, Pāvilostas Mūzikas skolas akordeona spēles skolotājas Antras Ķikutes audzēknis Markus Lazukins, kurš vienu muzikālo etīdi nospēlēja arī duetā ar kultūras nama vadītāju Silvu Vārsbergu, kā arī vidusskolas meiteņu ansamblis skolotājas Daces Bunkas vadībā, kura  koncertam nodrošināja arī muzikālo pavadījumu.
   Ziemassvētku tirdziņa laikā pircējiem tika piedāvāta arī ikgadējā loterija, kurā pircēji ieguva jaukas balvas no tirgotājiem. Šogad pirmo reizi Pāvilostas jaunieši kopā ar Pāvilostas novada jauniešu lietu speciālisti Sintiju Spriņģi bērniem piedāvāja radošas darbnīcas, kurās varēja izgatavot savu mazo papīra eglīti vai kādu citu eglītes rotājumu. Bet noslēgumā ikviens tirdziņa apmeklētājs tika cienāts ar spēcinošu putru un garšīgu karstvīnu.
 
Marita Kurčanova,
sabiedrisko attiecību speciāliste
 
Foto: M.Kurčanova
 
 
 
« Atpakaļ