Ceturtdiena, 25.04.2024
Līksma, Bārbala

Pāvilostā norisinājās tenisa turnīrs "Pāvilostas Kauss 2015"

19.08.2015

Pāvilosta ir īpaša vieta, kurā ir vēlme atgriezties vēl un vēl. Labs iemesls ar ģimeni izrauties uz brīvdienām Pāvilostā ir tenisa turnīrs "Pāvilostas Kauss", kas šogad jau trešo reizi 8. un 9. augustā pulcināja mūs visus brīvdienās ar tenisa tematiku.
     Laikapstākļi un to prognozes ieviesa nelielas korekcijas mūsu turnīra grafikā. Sestdienas sutīgums ļoti nogurdināja spēlētājus, pat neplānotās lietus gāzes nespēja atveldzēt zemi. Bet neskatoties uz grūtajiem apstākļiem tomēr izdevās izspēlēt pusfinālus un doties pelnītā atpūtā, cerot, ka laikaprognoze mūs palutinās un būs iespēja Finālu un spēli par trešo vietu izspēlēt svētdien pirmājā dienas pusē! Tā arī notika. Spēli par trešo vietu sākām 10:00 uz nedaudz mitra korta. Korts žuva un ap 11:00, kad sākās izšķirošais trešais sets, korts bija sauss. Aizraujošā trīs setu spēlē ļoti atzīstamu sniegumu un noturību parādīja Aleksandrs Kublinskis, kurš sākot ar otro setu uzspieda savu spēli, bet neskatoties uz to Roberts uzvarēja otro setu ar rezultātu 6:4, bet uz trešo vienkārši nepietika spēks, jo arī svētdienas rīts Pāvilostas bezvēja kortā bija ļoti sutīgs. Spēles rezultāts Aleksandrs Kublinskis 6:3 4:6 6:1 Roberts Ķelpis spēles statistika šeit.
    Turnīra siets tika veidots pēc sekojoša principa - pirmie 4 spēlētāji tika izsēti pēc reitinga (LTAL regulārās sezonas reitings). Jānis Krastiņš izsēts kā pirmais, savukārt Oskars Sprincis kā turnīra otrais numurs, viņiem pirmā kārta bija brīva, kas savā ziņā deva priekšrocību attiecībā pret Spēlētājiem kuriem pirms tikšanās ar izsētājiem bija spēle ļoti sarežģītos apstākļos (+32 grādi, bezvējš). Augstāk minētie turnīra pirmie divi numuri apliecināja savu statusu reitingā un tikās finālā. Līdz finālam Jānim Krastiņam bija grūts ceļš ejams, jo spēlē pret Māri Sīlīti viņš pat bija iedzinējos ar setu un tikai ar rezultātu 10:8 grūtā taibreikā izcīnija vietu pusfinālā (spēles statistika), kurā spēlēja pret sev ērtāku pretinieku Aleksandru Kublinski, kuru šoreiz apspēlēja divos setos svinot uzvaru ar rezultātu 6:2 6:4 (spēles statistika). Arī Oskaram Sprincim pirmā kārta bija brīva un turnīru viņš sāka ar ceturdaļfinālu pret Valdi Siliņu, kuram gan tā jau bija otrā spēle 4 stundu laikā. Oskars rādīja pirmklasīgu tenisu, neatstājot ne mazākās šaubas par to, kurš uzvarēs šo spēli. Otrā pusfināla specifika bija tā, ka abi spēlētāji bija aizvadījuši pa vienai spēlei - Oskars pret Valdi un Roberts pret Ģirtu (ceturdaļfināli), līdz ar to noguruma pakāpe līdzīga, šajā gadijūmā uzvarētāja noteikšanai liela loma būs mentālajai sagatavotībai, bet protams arī fiziskajai. Oskars spēlēja atzīstamu tenisu un pirmajā setā ar 6:3 neatstāja īpašas cerības Robertam. Otrajā setā Robertam bija labi jādarbojas uz laikuma, lai būtu cerība par uzvaru setā, bet tomēr Oskars bija pārāks ar 6:4.

FINĀLS:
11:30 visi tika aicināti uz Fināla spēli.
Jānis Krastiņš (1) - Oskars Sprincis (2) - turnīra izsētie tiekas finālā!
Jānis Krastiņš bija nelielā favorīta statusā, jo ir pieredzējis un aizvada daudz finālus dažādos tenisa amatieru turnīros. Tikko kā uzvarējis LTAL V. posma finālā (02.08.2015.)
Oskars Sprincis - Jāņa Krastiņa sparinga partneris, bet vienozīmīgi mazāk pieredzējis fināla spēles, kā oponents

Pirmais sets.
Fināla spēles sākums Oskaram padevās gana neveikmsīgs, viņam bija divu breiku deficīts (Oskars 0:4 Jānis) līdz izdevās veiksmīgs serves geims, kurā bija divi eisi, divas spēcīgas serves un pāris nepiespiestās kļūdas Oskars 1:4 Jānis. Uz pacēluma rēķina Oskaram izdevās nobreikot Jāni, kurš ne īpaši veiksmīgi darbojās sestajā geimā pieļaujot vairākas nepiespiestās kļūdas un vienu dubultkļūdu Oskars 2:4 Jānis. Bet septītajā geimā Jānis darbojās daudz koncentrētāk, jo nevēlējās atdot iniciatīvu pretiniekam. Šajā geimā abiem spēlētājiem pa Winner sitienam, bet Oskars pieļaujot 3 nepiespiestās kļūdas tika nobreikots Oskars 2:5 Jānis. Pirmais sets tika pārliecinoši izservēts vairs neatdodot nevienu punktu - divas labas serves, vienu reizi piespiests kļūdīties pretiniekam un viena nepiespiestā no Oskara puses. 1. sets Jānis 6:2 Oskars.

Otrais sets.
Savukārt otrā seta sākums bija Oskara zīmē. Minūtes laikā - divas labas serves, viens Winner un viena nepiespiestā no Jāņa puses Oskars 1:0 Jānis. Sākums intriģējošs, jo skatītāji bļāva pēc trešā seta. Otrajā geimā Jānis darbojās ļoti pārliecinoši daudzu notikumu gūzmā uzvara (Oskars 1:1 Jānis). Nākamā geimpunkta izspēlē Oskaram 3 nepiespiestās kļūdas, kas noveda pie ļogiska breika no Jāņa puses (Oskars 1:2 Jānis). Ceturtajā geimā Statistikas ailē figurē ieraksti tikai pie Jāņa vārda - Viena laba serve, Viena dubultkļūda, divas reizes piespiests kļūdīties pretiniekam, viena nepiespiesta kļūda pašam, viens eis un geims rokā (Oskars 1:3 Jānis). Piektajā geimā Oskars bija koncentrācijas augstākajā punktā un labi servējot un atsitot bumbas, lika Jānim kļūdīties četras reizes pēc kārtas - divreiz pēc serves (spēcīga serve) un divreiz uz gala līnijas (nepiespiestas kļūdas) (Oskars 2:3 Jānis). Sestais geims lika uzelsot skatītājiem, jo Oskaram izdevās breiks, acīm redzot Jānis bija zaudējis koncentrāciju un šoreiz pie Jāņa serves ieraksti bija tikai Oskara ailītē - Viens Winner, trīs reizes piespiests kļūdīties pretiniekam un breiks rokā (Oskars 3:3 Jānis). Intriga bija liela, bet vairāk nepiespiesto kļūdu nākamajā geimā bija Oskaram līdz ar to Jānim izdevās nobreikot (Oskars 3:4 Jānis). Turpinājumā breiks no Oskara puses un uz tablo atkal līdzsvars 4:4. Devītajā geimā sākās izšķirošie notikumi, neskatoties uz Oskara eisu un vēl pāris labām epizodēm, Jānis darbojās pārliecinoši gūstot 3 Winer sitienus un beigu gala rezlizējot breiku (Oskars 4:5 Jānis). Pēc nelielas pauzes Jāņa mērķis – izservēt Pāvilostas Kauss 2015. Oskaram izdodās šajā geimā tikt pie rezultāta 40:40, bet Jānis ir nesatricināms un 2015. gadā uzvar turnīru Pāvilostas Kauss 2015. Apsveicam viņu un pateicamies par dalību turnīrā visiem spēlētājiem!!!