Pirmdiena, 03.10.2022
Ilizana, Elza

Prieks dzīvot Vērgalē!

Prieks dzīvot Vērgalē!

19.08.2015
     8.augustā, Vērgales svētku ietvaros, notika makšķerēšanas sacensības jauniešiem un pieaugušajiem.
    Jauniešu grupā 1.vieta Edgaram KRAVECAM, 0,875 kg, 2.vieta Jānis BUNKA, 0,775 kg, 3.vieta Emīlam SĪPOLAM, 0,730 kg. Bet lielākā zivs, breksis, 0,096 kg tika Valteram DĒVICAM.
    Pieaugušo grupā 1.vieta Pēterim SVARAM, 6,990 kg, 2.vieta Aldim JUSKEVIČAM un 3.vieta Mārim ANSONAM, 2,683 kg. Viņš arī lielākās zivs ieguvējs – breksis 0,532 kg!
     Vērgales svētki turpinājās 14.augustā, kad tika izrotātas bija ne tikai ēkas un pagalmi, bet arī Vērgales centra apkārtne. Rotājumi un ziedu kompozīcijas izcēlās ar izdomu un gaumi, jo šī gada moto bija „Puķes lido!”. Pirmās „lidojošās puķes” bija ieraugāmas pie Vērgales zīmes Liepājas – Ventspils šosejas malā un pie Vērgales lielā akmens. Par oriģinālām  kompozīcijām bija parūpējušies „Alfu” mājas iedzīvotāji, „Videnieku” saimnieki, Vērgales bērnudārza kolektīvs, Vērgales muzejs, Mākslas skola, Vērgales komunālā saimniecība, Vērgales bibliotēka, Vērgales pasts, Vērgales pamatskola un „Muižkalniņu” un „TOP” veikali. Pagasta centru šogad dekorēja vietējā māksliniece Katrīna Pomerance kopā ar Ingu un Ilzi. Katrīnas agrāk gleznotā glezna „Puķes lido” īpaši sasaucās ar centra noformējumu.
Savukārt šīs pašas dienas vakarā lieli un mazi, sportiski noskaņoti, pulcējās pie Vērgales sporta nama, lai piedalītos skriešanas sacensībās „Vērgales apļi”. Jāpiebilst, ka vieni no aktīvākajiem dalībniekiem bija paši jaunākie, kuri startēja komandā „Rūķi”. Netrūka arī līdzjutēju atbalsts un uzmundrinājums no skatītāju puses. Jaunāko dalībnieku grupā ātrākais bija Aksels Semenkovs, bet vecākajā grupā nepārspēts palika Kalvis Alseika. Bet pēc sportiskām aktivitātēm pašā vakarā pie Vērgales pamatskolas bija iespēja noklausīties lielisko E.Melngaiļa Liepājas Mūzikas vidusskolas Bigbenda koncertu. Jaukais vasaras vakars jau pats par sevi radīja īpašu noskaņu mūzikas baudīšanai, bet to lieliski papildināja atraktīvā mūziķu uzstāšanās. Koncertu varēja baudīt līdz iestājās tumsa un spēlēts tika, līdz kamēr varēja saskatīt notis.
    Taču 15.augusta pašā rīta agrumā Vērgales centrā jau valdīja zināma rosība, jo svētki turpinājās un šoreiz ar tirgus labumiem no dažnedažādiem tirgotājiem. Pircēju vajadzībām tika piedāvātas grāmatas, stādi, truši, apavi, drēbes, preces dārza darbiem, uz vietas tika kūpinātas zivis un ceptas kartupeļu pankūkas.Par fona mūziku svētkos rūpējās Māris no deju kolektīva „Vērgalīte”, bet, lai iepirkšanās būtu jautrāka un raitāka, pie „Muižkalniņu” veikala muzicēja Lieģu kultūras nama lauku kapela. Bet centra zālienā paši mazākie svētku dalībnieki varēja izklaidēties pēc sirds patikas, jo darbojās piepūšamā atrakcija „Kuģis”, „Sporta svētku darbnīcas”, sejas apgleznošana u.c. Savukārt tie bērni, kuri vēlējās jāt mazo zirdziņu mugurā, devās uz muižas parku, kur notika bērnu vizināšana. Paldies Erlecku ģimenei par radīto prieku bērniem! Bet centrā pie strūklakas notika fotogrāfēšanās atrakcija „Pašbilde rāmī”. Pēc dažādām aktivitātēm sekoja pusdienlaiks un neliela atpūta tiem, kuri vēlējās nobaudīt gardas pusdienas muižas ēstuvē. Vērgales svētku ietvaros centrā notika arī izglītojošas aktivitātes gan pieaugušajiem, gan bērniem. Šoreiz skaidrojumu par drošu vasaru lieliem un maziem sniedza Valsts policijas pārstāvji un policijas tēli Runcis Rūdis un Bebrs Bruno. Par pareizi atminētu krustvārdu mīklu vai zīmējumu ar dotās situācijas izskaidrojumu dalībnieki saņēma noderīgas balvas. Sporta aktivitāšu cienītājiem tika piedāvāta šaušana ar loku, kas izpelnījās lielu interesi, kur daudzi iemēģināja savu roku. Bet centra dīķī varēja piedalīties atrakcijās ar ūdensbumbām, bet uz skolas sporta laukuma jaunieši sacentās strītbolā. Strītbola sacensībās piedalījās kopā piecas komandas. "Jauniešu" grupā bija pieteikusies tikai viena komanda "Huligāni" no Vērgales, bet lai iegūtu spēļu praksi viņi aizvadīja visas spēles "Pieaugušo" grupā."Pieaugušo" grupā piedalījās četras komandas un sīvās cīņās tika noskaidroti uzvarētāji. Pirmā vietā komanda "Augonis" (Kapsēde), otrā vietā Pāvilosta, bet trešā vietā vietējie Vērgalnieki no komandas "Vienalga".
      Karstās saules nenogurdināti, daudzi izmantoja iespēju kopā ar dziesminieci Austru Pumpuri un viņas bērniem izdziedāt sirdij tuvas un mīļas dziesmas zem skolas ozola. Un zīmīgi, ka tieši kā pirmo dziesmu māksliniece izvēlējās „Zem ozola kuplajiem zariem”, sakot, ka pirmo reizi mūžā viņai ir šāda lieliska iespēja, dziedāt zem ozola kuplajiem zariem. Bet otrās svētku dienas novakarē varēja izdejoties zaļumballē kopā ar grupu „Sienāži” no Ugāles.
    Svētku kulminācijā, 16.augustā, laukumā pie Vērgales pamatskolas notika sakoptāko sētu īpašnieku godināšana un iespēja vaigu vaigā tikties ar mīļiem un pazīstamiem Rīgas teātru aktieriem muzikālajā uzvedumā pēc R.Blaumaņa darbu motīviem, ar Vērgales kultūras nama deju kolektīva „Vērgalīte” dejotāju piedalīšanos.         Vērgales kultūras nama vadītāja Velga saka paldies visiem, kas kaut ko darīja, ieguldīja, dāvināja, kuplināja, novērtēja un apmeklēja Vērgales svētkus „Prieks dzīvot Vērgalē!”. Īpašs paldies Annai Pabērzai, Inesei Vītolai, Inesei Renķei un Žaļimas ģimenei par mīlestību pret ziediem un dāsnumu.
 
Vita Braže
 
Foto: V.Braže
 
 
Plašāku fotoreportāžu skatieties FOTOGALERIJĀ
 
 
 

 

 

« Atpakaļ