Pirmdiena, 03.10.2022
Ilizana, Elza

"Vērgalīte" piedalās starptautiskā konferencē

"Vērgalīte" piedalās starptautiskā konferencē

28.08.2015
     22. augustā Vērgales pagasta vidējās paaudzes deju kolektīvs "Vērgalīte" piedalījās Latvijas Apvienotās Metodistu baznīcas starptautiskajā konferencē, kur Wesly Camp, kas atrodas Vērgales pagastā, demonstrēja dažādu novadu tautastērpus, nodejoja vadītājas Kristīnes Jaunbrūnas deju "Apaļā polka", kā arī kopā ar konferences dalībniekiem izdejoja "Līgo dančus".
     No konferences dalībniekiem"Vērgalītes" dejotāji atzinīgus vārdus un komplimentus par tautastērpiem. Pēc tautastērpu parādes un dejām daudzi vēlējās tuvāk apskatīt tērpus un vēlreiz dzirdēt, kuru novadu katrs pārstāv. Par tērpiem sīkāk pastāstīja arī Liepājas muzeja Kurzemes tautastērpu informācijas centra vadītāja Lia Mona Ģībiete, bet par Vērgales pagastu stāstīja Vērgales muzeja vadītāja Mirdza Sīpola.
     Lielas ovācijas izpelnījās mācītājs Jānis Grunte, kurš bija tērpies Liepupes tautastērpā. Kā viņš pats atzina, tautastērpu vilcis pirmo reizi un esot liela vēlme iet stalti. Savukārt Asītes tautastērpu uzvilka draudzes locekle Ināra Avotiņa.
 
Ieva Skābarde
 
Foto: Māris Ališauskis
 
 
 

 

« Atpakaļ