Otrdiena, 30.05.2023
Lolita, Vitolds

Tikšanās ar fotogrāfiju autoriem

Tikšanās ar fotogrāfiju autoriem

23.09.2014
    22.septembrī Pāvilostas novada pašvaldības izstāžu zālē tika rīkota ceļojošās izstādes"Pāvilosta fotogrāfijās" darbu autoru tikšanās.
   Pasākuma laikā izstādes organizatori pastāstīja kā tapa izstāde, par bilžu atlasi un par daudzajām fotogrāfijām, kas, Pāvilostas novada tūrisma informācijas centram rīkojot konkursu "Pāvilostas novads", ir uzkrātas arhīvos. Kopā 766 fotogrāfijas, no kurām tika atlasītas 20 Pāvilostai raksturīgākās un izveidota ceļojošā izstāde. Slaidrādē tika demonstrētas lielākā daļa fotogrāfiju, kas tapušas mūsu novadā un parāda to raksturīgāko šejienes dabā, dzīvesveidā, kultūrā un cilvēkos.
  Tikšanās reizē pasākuma organizatori lūdza arī pašus fotogrāfiju autorus dalīties ar pieredzi un emocijām, kas rodas "medījot" labus kadrus. Ar savu vērtējumu un pieredzi dalījās gan Silvija Irēna Mauriņa, gan Vizma Ģēģere, kā arī Rudīte Bērziņa. Rudītei joprojām aktuāls ir palicis jautājums par  vīru viņas fotogrāfijā, kas jūrmalā vāca jūras zāles. Arī pasākuma klātesošie neatpazina vīrieti fotogrāfijā. 
  Ar savu redzējumu un atziņām dalījās arī fotokonkursa "Pāvilostas novads" žūrijas locekle Aija Ozoliņa, kura ieteica daudz labu ideju gan par fotoplenēru rīkošanu, gan par profesionālu fotogrāfu uzaicināšanu un pieredzes apmaiņu. Diskusijas laikā klātesošie atzina, ka ļoti noderētu šādas nodarbības, kas veicinātu izpratni par fotogrāfiju kā tādu un dotu pieredzi un zināšanas par fotogrāfēšanu.
  Pasākuma ietvaros ar rudenīgiem ziediem tika sveikti tie fotogrāfiju autori, kuru darbi aplūkojami ceļojošajā izstādē "Pāvilosta fotogrāfijās", - Silvija Irēna Mauriņa, Itija Ozoliņa, Madars Kažis, Alberts Brūklis, Signe Perševica (Vaskopa), Edgars Ķipsts, Vizma Ģēģere, Rudīte Bērziņa, Inta Vīgante, Agnese Liping, Paula Sekača un Krišjānis Tūtāns.
  Lielu paldies teicām arī Dacei Bunkai un Pāvilostas vidusskolas meiteņu ansamblim, kas pasākuma laikā sniedza jaukas muzikālās pauzes.
   Vēlreiz savā vārdā vēlos pateikt paldies Mairitai Vītolai un Vizmai Ģēģerei par atbalstu un palīdzību izstādes tapšanā, kā arī Elīnai, Silvijai, Ilzei un Santai par palīdzīgu roku, rīkojot tikšanos ar autoriem.
   Ceļojošā izstāde "Pāvilosta fotogrāfijās" būs skatāma Pāvilostas novada pašvaldības izstāžu zālē līdz oktobra beigām, pēc tam tā "ceļos" uz Grobiņas bibliotēku, bet vēlāk - Cīravas bibliotēkā. Lai gan sākotnējā iecere bija par izstādes "ceļošanu" pa Kurzemes pilsētām, pasākuma laikā izskanēja vēlme un ierosinājums izstādi aizvest un parādīt arī vidzemniekiem, proti, Siguldas pilsētas iedzīvotājiem un viesiem. Šo lūgumu mēģināsim izpildīt.
Marita Kurčanova
 
Foto: Elīna Horna
 
 
 
« Atpakaļ