Otrdiena, 07.02.2023
Ričards, Rihards, Nelda

Pāvilostas bibliotēkā atdzīvojas Troļļi

Pāvilostas bibliotēkā atdzīvojas Troļļi

24.11.2014
    Jau otro gadu Pāvilostas bibliotēka atzīmē Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļu, kas šogad norisinājās no 10.novembra līdz 16.novembrim. Šī gada nedēļas tēma ir „TROĻĻI ZIEMEĻOS”. Un kurš gan nezin mazos ziemeļu mošķišus Norvēģijā vai apaļīgi piemīlīgos Muminus Somijā! Arī Pāvilostas bibliotēkas vadītāja Mairita pie sevis ciemos aicināja Pāvilostas vidusskolas 1.klases bērnus un audzinātāju Intu Priedoliņu, kā arī 3.klases skolēnus ar skolotāju Gaidu Beneti, lai kopīgi lasītu, gatavotu, krāsotu un priecātos par Trollīšiem.
    Skolēni no 1.klases kopīgi ar audzinātāju Intu noklausījās Mairitas stāstījumu par bibliotēkā pieejamajām grāmatām, kurās dzīvo un visādus nedarbus dara Troļļi un Mumini. Pēc tam bērniem bija jāsaliek papīra puzle, kurā skolēni izlasīja stāstu par diviem draiskiem Briesmonīšiem. Tas mazajiem skolēniem radīja pirmo priekšstatu par Troļļiem. Bet pasākuma kulminācija bija Troļļu mīklas pagatavošana un paša bērna izdomāta briesmonīša veidošana. Kad darbiņi sacietēja, skolēni varēja katrs savu briesmonīti izkrāsot. Noslēgumā pirmklasnieki un skolotāja pateicās bibliotēkas vadītājai par brīnišķigi pavadīto rītu.
    Bet nākamā rītā bibliotēkā viesojās vidusskolas 3.klases skolēni un skolotāja Gaida. Viņiem bibliotēkas vadītāja Mairita bija sagatavojusi gan grāmatu par Troļļiem un Muminiem prezentāciju, gan slaidrādes filmiņu par Briesmonīšiem. Skolēni labprāt lasīja stāstiņu par dauzoņām Briesmonīšiem un skaļi smējās. Arī viņiem bija iespēja iemēģināt roku papīra puzles salikšnā. Trešklasnieki labprāt palīdzēja mīklas gatavošanā, lai ātrāk varētu pagatavot savu briesmonīti. Kamēr mīklas briesmonīši kalta, skolēniem bija iespēja parādīt savas zināšanas par dažādām tēmām, aizpildot krustvārdu mīklu. Bērni izrādījās ļoti erudīti un mīkla viņiem nesagādāja nekādas grūtības. Vēlāk skolēni un skolotāja izkrāsoja savus darbiņus. Priecīgi par rīta pasākumu, skolēni un skolotāja atvadijās un devās uz skolu. 

    Marita Kurčanova,
sabiedrisko attiecību speciāliste

Foto: M.Kurčanova, M.Vītola

Pāvilostas vidusskolas 1.klase viesojas bibliotēkā
 
Pāvilostas vidusskolas 3.klases skolēni ciemojas bibliotēkā
 
 
« Atpakaļ