Ceturtdiena, 25.07.2024
Jēkabs, Žaklīna

Pāvilostā svin Zvejnieku svētkus!

Pāvilostā svin Zvejnieku svētkus!

14.07.2014
  Sestdien, 12.jūlijā, Pāvilostā tika svinēti tradicionālie Zvejnieku svētki.
    Rīts iesākās ar svētku tirdziņu, kurā varēja iegādāties gan zivis, gan īstu lauku rudzu maizi un saldējumu, kā arī dažādas amatnieku darinātas lietas. Bērnus vairāk vilināja cukurvate un popkorns, kā arī dažnedažādi spīguļi, rotaļlietas un baloni. Svētku tirdziņā visām gaumēm tika piedāvāti arī ēdieni un dzērieni. 
   Rīta agrumā pludmalē bija pulcējušies tie, kam tuvs sports. Pāvilostas jūrmalas smiltīs norisinājās pludmales volejbola un futbola mači. Tajā piedalījās gan vietējā Pāvilostas komanda, gan arī komandas no visa Liepājas reģiona. Savu prasmi ikviens varēja izmēģināt arī  loku šausanā, ko piedāvāja SK "Bandavas strēlnieki".
   Kā katru gadu arī šogad Pāvilostas kapsētā notika atceres brīdis tiem jūrniekiem un zvejniekiem, kuru kaps jūras dzelmē. Domes priekšsēdētājs Uldis Kristapsons un citi klātesošie nolika ziedus pie piemiņas akmens.
     Bet svētki turpinājās pludmalē ar Liepājas teātra aktiera Edgara Pujāta un dziedātāja Kristapa Pujāta koncertuzvedumu "Tāpēc jau, ka nevar zināt, kāpēc". Visas dienas garumā svētku viesi varēja vizināties ar laivām un kuģīšiem pa jūru un upi. Savukārt bērni priecājās SIA "Annels" piepūšamajās un izklaides atrakcijās. 
     Šogad īpaši skaista bija kuģu un laivu parāde, jo ar katru gadu tajā piedalās ar vien vairāk dalībnieku. Bet svētku kulminācija bija Jūras valdnieka Neptūna sagaidīšana. Trīs daiļu nāru pavadīts un svētku viesu aicināts, Jūras valdnieks iznāca no jūras dzelmēm, lai ar svētku uzrunu sveiktu visus klātesošos un kuplinātu Pāvilostas Zvejnieku svētkus. Arī Pāvilostas novada domes priekšsēdētājs Uldis Kristapsons sveica svētku dalībniekus un novēlēja no sirds atpūsties vienā no skaistakajām ostām Latvijā - Pāvilostā!
    Pēc svētku uzrunām varēja sākties sportiskās aktivitātes zvejnieku stilā. Liela piekrišana bija glābšanas riņķa mešanas disciplīnai, tai pieteicās liels skaits vīru un arī dažas meitenes. Izrādījās, ka riņķa mešana nav nemaz tik vienkārša - citam tas lidoja nepareizā virzienā, bet vēl kādam neaizlidoja nemaz, bet nokrita turpat pie kājām. Vien daži vīri spēja riņķi aizmest līdz ūdens malai. 
     Savukārt virves vilkšanai pieteicās divas sieviešu komandas un četras vīru komandas. Sīvā cīņā starp sieviešu komandām laurus plūca Pāvilostas sieviešu komanda, bet starp vīru komandām uzvarēja komanda no Liepājas. Pati pēdējā disciplīna, bet noteikti pati interesantākā bija slapjo skrējiens, kur puisim skrienot jūrā uz rokām jānotur meitene. Šai disciplīnai pieteicās drosmīgi pieci pāri. Protams, neiztika arī bez krišanas un kārtīgas saslapināšanās jūrā. 
     Jau vakarpusē pēc jautrām izklaidēm Pāvilostas jūrmalā daudzi pulcējās Upesmuižas parka estrādē, kur notika grupas "Bet, bet" koncerts. Klausītāji sajūsmināti par grupas sniegumu, cēlās kājās un deju placī dejoja. Koncerta izskaņā ar vētrainiem aplausiem tika sveikta grupa, saucot to atgriezties un nospēlēt vēl kādu dziesmu.
     Bet pēc koncerta, kurā klausītāji jau bija kājas iekustinājuši, varēja sākties balle kopā ar grupu "Mākoņstūmēji" un Ediju Šnipki. Upesmuižas brīvdabas estrāde arī šogad bija ļaužu pilna, deju placis ne vienu brīdi neplika tukšs. Ballēs laikā, pusnaktī, visu svinētāju skatieni bija vērsti debesīs, kurās atmirdzēja pasakaini skaists svētku salūts. Pēc salūta turpinājās balle līdz rīta gaismai.
Marita Kurčanova,
sabiedrisko attiecību speciāliste
 
Foto: M.Kurčanova, A.Ozoliņa
 
Plašāku fotoreportāžu skatieties FOTO GALERIJĀ
 
       
« Atpakaļ