Ceturtdiena, 25.07.2024
Jēkabs, Žaklīna

Zelta smilšu grauds - 2014

Zelta smilšu grauds - 2014

30.07.2014
   Pāvilostas pludmalē 26.jūlija rītā notika tradicionālais smilšu skulptoru festivāls „Zelta smilšu grauds”. Šogad smilšu pilis būvēt bija sabraukuši necerēti liels dalībnieku skaits – 10 komandas mākslas skolas grupā un 11 komandas „Hobby” grupā. Kā jau katru gadu  arī šogad bija tādi dalībnieki, kas festivālā piedalās jau daudzus gadus, un arī tādi, kas savu varēšanu smilšu figūru būvēšanā izmēģināja pirmo reizi.
   Šogad festivāla tēma bija „Tautasdziesma”. Katra komanda demonstrēja savu izpratni un asociācijas ar šo tēmu. Kādam tautasdziesma asociējas ar pastalām, jostu, zeķēm un lādi, vēl kādam ar šūpuļa lācīti, putnu dziesmām un vardi, bet citam ar koklētāju un putras ēdāju. Smilšu skulptūras atšķirībā no citiem gadiem šogad bija padevušās palielas savos izmēros, vien žēl, ka spēcīgais lietus figūras drīz vien noplacināja.
Par cik šogad smilšu festivāls notika Pāvilostas pirmā mūzikas un mākslas festivāla „Zaļais stars” ietvaros, pludmalē vērot komandu darbu bija sanākuši necerēti liels skatītāju pulks.  
  Pēc ilgas un rūpīgas komandu izvērtēšanas, vietu sadalījums sekojoši:
  • Mākslas skolu grupā

1.vieta - Tukuma mākslas skolai ar darbu „Vientuļā koklētāja”,

2.vieta – Ķekavas mākslas skolai ar darbu „Skaisti dzied sīki putni”

3.vieta – Kuldīgas mākslas skolai ar skulptūru „Dārgie sapņi”.

  • „Hobbby” grupā

1.vieta - Selderiņu ģimenei no Kalvenes ar darbu „Putra”,

2.vieta – smilšu skulpūrai „Velo-redele” un autoriem – Mārtiņam Zālītim, Agnim Svažam un Zandai Valinskai no Liepājas

3.vieta grobiņniekiem – Aigai Veisai, Kristīnei Aplokai, Everitai Ulbertei un Lienei Bernātei ar darbu „ Galvā zelta vainadziņš”.

    Paldies Pāvilostas mākslas skolas skolotāju komandai par labi noorganizēto un burvīgo smilšu skulptoru festivālu „Zelta smilšu grauds”.
 
Marita Kurčanova,
sabiedrisko attiecību speciāliste
 
Foto: M.Kurčanova
Plašāku fotoreportāžu skatieties FOTOGALERIJĀ
 
« Atpakaļ