Sestdiena, 13.07.2024
Margarita, Margrieta

Uz Bausku ar devīzi – „Nu kaut kā tā ir Pāvilostā!”

Uz Bausku ar devīzi – „Nu kaut kā tā ir Pāvilostā!”

28.02.2014
    Ar mērķi apzināt tautisko deju kolektīvu māksliniecisko līmeni, deju iestudējumu kvalitāti, kā arī pilnveidot tautas deju kolektīvu tradīcijas un veicināt audzēkņu māksliniecisko un fizisko spēju attīstību 21. februārī Bauskas novadā, sadarbībā ar  Valsts izglītības satura centru (VISC) norisinājās ikgadējais 7. – 9. klašu tautas deju kolektīvu pasākums „Lecam pa jaunam, lecam pa vecam”. Pasākumā tiek savienotas jaunatnes fiziskās aktivitātes ar mākslinieciskiem priekšnesumiem, kur iniciatīva jāuzņemas pašiem jauniešiem.
    Pirmo reizi šajā pasākumā piedalījās Pāvilostas k/n 5. – 9. klašu deju kolektīvs. Lai arī vecuma ziņā bijām jaunāki nekā pārējie dalībnieki, tas mūs neatturēja doties garajā ceļā un sacensties ar vēl 13 deju kolektīviem no visas Latvijas.
    Mūsu garais ceļš sākās jau plkst. 5:30 no Pāvilostas. Pirmā pasākuma daļa notika Codes pamatskolā, kurā norisinājās sporta aktivitātes. Sporta spēļu svinīgā atklāšanā uzrunu teica arī Deju svētku virsvadītāja Ilze Mažāne. Pēc svinīgās uzrunas katrs kolektīvs atrādīja sagatavoto mājas uzdevumu – kolektīva vizītkarti. Tālāk dalībnieki mērojās spēkiem dažādās sportiskās aktivitātēs. Pēc pamatīgas sportošanas visiem labi garšoja pusdienas Codes pamatskolas ēdnīcā. Pēc pusdienām sekoja neliels pārbrauciens uz Īslīces pagasta k/n, kurā turpinājās pasākuma otrā daļa. Īslīces kultūras namā 330 dejotāji vairāk nekā stundu ilgā koncertā «Lecam pa jaunam, lecam pa vecam» izdejoja dejas, kuras kolektīvi gatavo nākamās vasaras skolēnu Dziesmu un deju svētkiem. Pēc koncerta notika dalībnieku apbalvošana, kuru dalībnieki gaidīja visu dienu, jo intriga tika saglabāta visas dienas garumā, kurš kolektīvs būs aktīvākais, sportiskākais un radošākais. Pāvilostas k/n 5. – 9. klašu deju kolektīvs iekļuva labāko kolektīvu pieciniekā, par ko mūsējiem bija neviltots prieks un pārsteigums. Kā dāvanu viss kolektīvs saņēma lietus mēteļus. Jācer, ka šī balva ir laba zīme tam, ka nākamajā vasarā visi šie kolektīvi, kas piedalījās šajā pasākumā satiksies vienuviet - Rīgā. Līdz tam gan vēl tāls ceļš ejams. Pirmais pārbaudījums dejotājiem ir jau 4. aprīlī, kad Liepājā notiks Liepājas deju apriņķa deju skate. Pēc apbalvošanas diskotēkā dalībnieki varēja izdejoties, iztrakoties un iepazīties ar jauniem draugiem. Mums patika!
Daiga Cābele
Foto: E.Vārsbergs

« Atpakaļ