Otrdiena, 06.12.2022
Niklāvs, Niks, Nikolajs

Jūnijs

01.07.2013

Pāvilostas vārda diena

 

 
      29.jūnijā Pāvila, Paula dienā Pāvilostā svinēja vārda dienu, kuras iniciatori ir biedrība „Pāvilostas kultūrvēsturiskais vides centrs”. Jau trešo gadu pie mums ciemos ierodās bērni no citiem pagastiem – šogad no Kalvenes un Cīravas. Kā vienmēr satikāmies Upesmuižas parkā, kur viesi parādīja savus mājas darbus – stāstīja par savas puses dižākajiem kokiem. Tad ainavu arhitektes Uldzes Liepiņas vadībā bērni izstaigāja parku un klausījās stāstījumu par parkā sastopamajiem kokiem, veica koku apkārtmēru noteikšanu un atbildēja uz uzdotajiem jautājumiem.
Pēc tam visi kopā devāmies apskatīt mūsu priedes – Vētras priedes, Zvanu priedi un Līko priedi. Par tām viesiem pastāstīja Pāvilostas bērni.
Vēlāk Pāvilostas domes zālē atvērām izstādi „Trejas priedes”. Tajā varat apskatīt suvenīrus, gleznas, fotogrāfijas, kurās atainotas mūsu priedes.
Pēc sātīgām pusdienām kultūras nama kalnā, notika izzinošas nodarbības par vides un koku saudzēšan u .c.. Viesi, prombraucot atzīmēja, ka diena ir bijusi ļoti izzinoša, patīkama un uz labiem darbiem rosinoša.
      Paldies Pāvilostas kultūras nama vadītājai Silvai un darbiniekiem, Pāvilostas bibliotēkas darbiniecei Elīnai, Pāvilostas vidusskolas vizuālās mākslas skolotājam Andrim Paipam, Gundegai Tūtānei par sadarbību pasākuma organizēšanā.
      Paldies tiem iedzīvotājiem, kuri atsaucās mūsu aicinājumam un piedāvāja gleznas, fotogrāfijas un suvenīrus priedēm veltītajai izstādei!
 
Marita Horna

 

 
« Atpakaļ