Otrdiena, 06.12.2022
Niklāvs, Niks, Nikolajs

Jūnijs

29.06.2013
Uz Valmieras pusi pēc pieredzes
 
     Piecas mūsu novada bibliotekāres izmantoja iespēju kopā ar citu novadu kolēģiem doties divu dienu pieredzes apmaiņā uz Valmieras puses bibliotēkām.
    Ar gaišumu un plašumu mūs pārsteidza Valmieras galvenā bibliotēka, precīzāk Valmieras integrētā bibliotēka, jo atrodas ne tikai vienā ēkā ar Vidzemes augstskolu, bet augstskolas bibliotēka un Valmieras bibliotēka strādā vienoti. Jauki, ka viņi savā paspārnē ņēmuši arī visas apkārtējās skolu bibliotēkas. Mūsu rajonā tā nav. Valmieras bibliotēka centralizēti veic visu jauno grāmatu apstrādi un sniedz inventarizācijas pakalpojumus, par kurām maksā katras bibliotēkas pašvaldība. Vakarpusē iepazinām Valmieru un izmantojām iespēju Valmieras teātrī noskatīties Strindberga lugu Jūlijas jaunkundze.
   Trešdienas rīts iesākās ar Brenguļu bibliotēkas apmeklējumu. Arī tā atrodas jaunās telpās. Šī bibliotēka piedāvā 30 nosaukumu lielu periodikas klāstu, kura lielu daļu bibliotēkai abonē vietējie uzņēmēji. Apskatījām Brenguļu sporta zāli. Tālāk devāmies uz Kocēnu novada Dikļiem. Apskatījām kultūras namu, estrādi. Klausījāmies vietējās bibliotekāres stāstā par Juri Neikenu, latviešu rakstnieku, skolotāju, mācītāju un pirmo dziedāšanas svētku organizatoru 1864 gadā Dikļos, pabijām Vika, jeb Viktora Kalniņa pasaku tēlu parkā. Uzkāpām Zilākalna pagasta Zilajā kalnā. Pareizāk gan būtu jāraksta Zilaiskalns. Tā augstums ir 126,7 m. Savdabīga svētvieta ar savu enerģētiku. Interesanti, ka kalna sākumā aug skujkoki, bet augstāk vien lapu koki.
     Kocēnu pagasta 1.bibliotēka mūs pārsteidza ar savu neparasto pagrabu, ar zilo sapņu zirgu uz bibliotēkas sienas, ar Kocēnu sportistu kausu kolekciju. Ielūkojāmies Kocēnu sporta hallē un kultūras namā. Priecājāmies par to, ka Kocēnu novadā tiek atjaunotas un siltinātas skolu fasādes. Darbs tiek veikts par novada līdzekļiem. Visās skolās visiem skolēniem brīvpusdienas. Te gan jāpiebilst, ka apmeklējām tiešām bagātas pašvaldības. Līdzās esošajā Valmierā strādā daudz tuvējo pagastu iedzīvotāji, kuri nodokļus maksā savās pašvaldībās. Vēlreiz redzēto pārdomājot, varu teikt, ka atmiņā palikuši lielie plastmasas pudeļu konteineri, redzējām arī to savākšanu.
Paldies rīkotājiem par šo iespēju.
 
Visu bibliotekāru vārdā – Ziemupes bibliotēkas vadītāja Daina Vītola
« Atpakaļ