Pirmdiena, 05.06.2023
Margots, Igors, Ingvars

Jūnijs

27.06.2013
Saulgrieži Vērgalē
 
     Šogad Vasaras saulgriežus Vērgalē sagaidījām, rotājot un pušķojot Vērgales centru ar vienojošo elementu - siena zārdu. Katras iestādes uzdevums bija to pēc iespējas interesantāk un krāšņāk noformēt.
     Svētku noskaņu Vērgalē radīja īpaši bagātīgais un savdabīgais zārds pie Vērgales bērnudārza, ar izdomu rotātais, pie Vērgales pamatskolas, bagātīgais ziedu zārds pie Vērgales pagastmājas, Vērgales centru rotāja vainadziņu zārds, ko rotāja Dzidra, un dekorācijas pie veikaliem.
 
Lai ir jauki, kur ir jauki,
Vērgalē, tur ir jauki
Līgotāji sanākuši,
 
     No maliņu maliņām – tā iesākās svētki Vērgales kultūras namā 23.jūnija vakarā. Īsts Jānītis sita bungas un aicināja līgotājus uz svētkiem. Līgo dziesmas dziedāja gan jaunās meitas – Aleta Betija, Lauma, Alise, Amanda un Karīna no Liepājas, gan saimes meitas – Ļuda, Benita, Aiga un Vija, kas mācīja pīt Jāņu vainadziņus, gan meklēt Jāņu zāles un zīlēt. Bet svēta lieta ir pirtī iešana. To izmantoja Normunds un Andis, gan saimes meitas, kuras bija uzņēmušas tādu enerģiju, ka kādā brīdī gribēja pacelties gaisā uz slotām kā raganas. Saimes meitām dziedāja līdzi Velga un Mārīte, bet māju sajūtu palīdzēja rast senioru ansamblis „Vakarvējš” ar Līgo dziesmām. Par svētku noskaņojumu ar bildēm uz ekrāna rūpējās Matīss. Mēs izjutām papardes zieda klātbūtni, ko apstiprināja mazie papardes ziediņi, kas uzplauka kā paši mazākie dejotāji no bērnudārza „Kastanītis”, kurus uz svētkiem atveda Sigita. Lūk, viņi – Ieva un Herita, Marta un Rūta, Arnita un Valters, Ralfs Edgars un Mārtiņš. Godinājām Jāņus ar ozollapu vainagiem un Līgu ar ziedu pušķi. Vērgalniekus svētkos sveica mūsu pagasta dižākais Jānis. Svētku izskaņā visi dziedāja spēka dziesmu „Neguļu, neguļu Jānīša nakti”. Tad devāmies aizdedzināt parkā lielo ugunskuru un gatavojāmies dejām muižas laukumā.
   Jāņu nakts burvība izbaudīta, izdejota, sagaidīta un aizvadīta. Un tomēr ir viela pārdomām... Uz svētkiem, mīļie vecāki, lūdzu, nāciet kopā ar saviem mazgadīgajiem bērniem. Un parūpēsimies paši, lai svētkiem beidzoties nevajadzētu rīkot „talku” gružu savākšanai!

   Paldies visiem, visiem, kas pielika savu roku, lai šie svētki izdotos!

Vita Braže un Vērgales kultūras nama vadītāja Velga Freimane
Foto Guna Laumane
« Atpakaļ