Piektdiena, 27.01.2023
Ildze, Ilze, Izolde

Augusts

21.08.2013
Vērgales svētki aizvadīti!

     Ar ziedu kompozīcijām, „Ziedi izdaiļo vēsturi”, gan centrā, gan ārpus tā, sākās Vērgales svētki, veltīti 760.gadskārtai.
    16.augusta vakarā, svētku ieskaņā notika zolītes spēle un nakts šķēršļu skrējiens.
   Savukārt 17.augusta agrā rītā svētki turpinājās pie Vērgales dīķa, kur notika makšķerēšanas sacensības gan bērniem, gan pieaugušajiem. Nedaudz vēlāk Vērgales centrā jau bija manāma zināma rosība, jo labākās vietas ieņēma tirgotāji, kas šogad piedāvāja plašu sortimentu.
    Bērni priecājās par piepūšamajām atrakcijām un saldumiem, par iespēju jāt ar zirgu un vērot suņu šovu. Visu centru piepildīja Liepājas Lielģitaristu spēlētās melodijas. Bet uz skolas sporta laukumu spēkiem mērojās bruģa bumbas spēlētāji, bet asu izjūtu cienītājus pa Vērgales dīķi vizināja ar ūdens motociklu.
     Pie skolas daudzi ar interesi vēroja firmas HUSQARNA tehnikas sasniegumus – zāles pļāvēju robotu un citus, bet skolas ēdamzāli piepildīja pusdienotāji.
    Kopā jautrāk! Ar šādu saukli pie kultūras nama pulcējās paši mazākie svētku dalībnieki, lai piedalītos izdekorēto braucamrīku parādē un dažādās atrakcijās. Daudzi izmantoja iespēju apgleznot seju.
     Pārpildītā zālē mākslinieki Pecolli radīja savu brīnumu šovu un raisīja skatītajos patiesas emocijas un prieku.
    Dodoties uz koncertu muižas laukumā, kur uzstājās VPDK „Vērgalīte” un Medzes ansamblis „Ilūzija”, visus gaidīja pirmais pārsteigums – tika uzvilkts ilgi gaidītais Dziesmu svētku karogs. Visas dienas garumā bija atvērts Vergales muzejs, kur bija izveidota izstāde no fotogrāfijām un materiāliem par mūsu dejotajiem Dziesmu svetkos.
    Teatra mīļus iepriecināja Aizputes Tautas teātra izrāde „Ziņģu Ješkas uzvara”.
     Bet vakara kulminācija bija sakoptāko setu saimnieku godināšana un Čigānzēnu koncerts, kas publiku „pacēla metru virs zemes”!
     Līdz rīta gaismai dejojām muižas laukumā kopā ar Arvi. Pusnaktī negaidīti uzziedēja ziedi debesīs! Jā, tie bija svētki mūsu pagastā, mājās un sirdīs!
Vita Braže
« Atpakaļ