Sestdiena, 25.09.2021
Rauls, Rodrigo

Aprīlis

25.04.2013

 

Talkas diena Vērgales pagastā
 
     Talkas dienā, 19.aprīlī, Vērgales pagastā iedzīvotāji sakopa apkārtni savu ciematu teritorijās – Vērgalē, Ziemupē, Saraiķos un Plocē.
   VĒRGALĒ – Vērgales pamatskolas skolēni sakopa skolas apkārtni. Pārējie talcinieki sadalījās grupās. Vieni atbrīvoja no atkritumiem ceļa malas pie Liepājas – Ventspils šosejas, bet citi savukārt turpināja iepriekšējā gadā veiksmīgi iesākto liepu alejas stādīšanu ceļa malā, kas ved uz Vērgales muižu. Pēc darba talkas dalībnieki skolas virtuvē iestiprinājās ar soļanku.
    PLOCE – tika sakopta Ploces centra teritorija, no gružiem atbrīvotas no gružiem ceļa malas Liepājas – Ventspils šosejas malā.
   ZIEMUPE – talkā piedalījās 25 talcinieki. Iepriekš talcinieki sadalījās grupās. Tika sakopta apkārtne pie Ziemupes centra dīķa. Vislielāko paldies šī pavasara darbos Ziemupes centrā pelnījis Andris Balande. Viņa ieguldījums ir neatsverams. Ar viņa palīdzību tika apzāģētas liepiņas un lielo liepu zari, kas liecās pāri ceļam, kurš ir aiz Ziemupes centra. Vēl tika sakopta Ziemupes kapu teritorija. Edgars Kuplais trimmerēja, pārējie nolasīja no takām un ceļiem sniega un vēja nolauztos zarus, tūristu un makšķernieku atstātos gružus, nogrāba pērnās lapas. Pēc kārtīgi paveikta darba Ziemupes tautas namā ikviens talcinieks varēja baudīt Dainas Balandes gardo zupu. Ar zefīru visus cienāja Ziemupes veikals Dzintarjūra. Paldies!
Vita Braže


« Atpakaļ