Sestdiena, 04.07.2020
Sandis, Uldis, Ulvis

Septembris

06.10.2012
Septembris Vērgales pamatskolā
 

Vērgales pamatskolā sācies jauns mācību gads, ar jaunām aktivitātēm, dažādiem pasākumiem un iespējām.
4.septembris – Vides diena. Vērgales pamatskolas skolēni un skolotāji devās uz Rucavas novadu. Viņus laipni pavadīja un visu parādīja Rucavas tūrisma speciāliste Dace Mieme.
    Pašā Rucavas centrā atrodas Rucavas ev.lut.baznīca. Tajā ir 570 sēdvietas un pirmās ērģeles Latvijā, kuras izgatavotas latviskā stilā.
Bija iespēja apskatīt atraktīvā kolekcionāra Jāņa Pūķa mūzikas instrumentu kolekciju, kurā ir apmēram 90 mūzikas instrumenti. Skolēni ar interesi klausījās J.Pūķa stāstījumu par savu kolekciju. Jāpiebilst, ka viņš prot spēlēt teju vai visus savas kolekcijas mūzikas instrumentus!
Savdabīgs apskates objekts bija Muižas kalns pie robežupes Sventājas Rucavā. Šobrīd tur sastādīts dendroloģiskais dārzs, bet no kalna paveras skaists skats uz kaimiņvalsti Lietuvu.
    Noslēgumā tika apskatīts Leju svētavots, brīvdabas muzejs „Vītolnieki” un Papes bāka.

21.septembrī Vērgales pamatskolas skolotāji devās uz Tārgales pamatskolu Ventspils pusē. Vērgales pamatskolas kolektīvam ar Tārgales pamatskolas kolektīvu draudzība un sadarbība izveidojās jau tālajā 1975.gadā. Abi kolektīvi tiekas katru gadu – vienu gadu Tārgalē, otru gadu Vērgalē. Nākamgad tārgalieši tiek gaidīti Vērgalē, kad Vērgales pamatskola atzīmēs 185 gadu jubileju. Vērgales pamatskolas skolotāji pastāstīja, ka Tārgalē viņi vienmēr ir mīļi gaidīti un uzņemti ar viesmīlību. Tika apskatīta skola, kura ir ļoti labā stāvoklī. Tārgalieši bija sarūpējuši ekskursiju pa Ventspili, tika apskatītas Ventspils govis, skolotāji tika apbalvoti ar ventiem, apskatīts Ventspils planetārijs un kultūras – interešu centrs.

28.septembrī Vērgales pamatskolā notika Ražas svētki un tika svinēta ozola dzimšanas diena. Pie skolas ozola zālē apskatāmi augļi, dārzeņi un bērnu veidoti eksponāti no dārzeņiem. Visaktīvākie bija jaunāko klašu skolēni.
 
Septembrī Vērgales pamatskolas skolēni – Lauma LAPIŅA, Dans SILS, Mārcis NOVADS, Agnis VĪTOLIŅŠ un Markuss GEDMINS piedalījās Liepājas rajona novadu skolēnu vieglatlētikas četrcīņā.
  • Vērgales pamatskolā darbu atsākusi Bērnu žūrija. Kā pastāstīja skolas bibliotekāre, skolotāja Iveta Vanaga, tad šogad grāmatas lasa 33 skolēni. Lasītgribētāju ir daudz vairāk, taču tā kā grāmatas ir tikai vienā eksemplārā, tad visiem tās nepietiek.
  • Skolotājas Vijas Jegoruškinas vadītā vizuālās mākslas pulciņa bērni no 3.klases piedalās radošo darbu konkursā sākumskolas klasēm „Sveiciens lāčiem jaunajās mājās”. Bērnu darbiņi ir sveiciens Rīgas Zooloģiskā dārza lāčiem.

  • Bet skolēni no visām klasēm piedalās radošo darbu konkursā „Krāšņo kļavlapu rudens”. Pēc konkursa notiks izstāde Liepājā, TN „KURZEME”.
  • 4.oktobrī Vērgales pamatskolas jaunāko klašu skolēni devās uz Liepājas simfoniskā orķestra koncertu skolu jauniešiem.
Informāciju sagatavoja Vita Braže

Vērgales pamatskolas skolotāji Ventspilī kopā ar Tārgales kolēģiem. Foto Anda Blūmane.
 

 

« Atpakaļ