Pirmdiena, 29.05.2023
Raivis, Raivo, Maksis

Augusts

21.08.2012
Sapnis vasaras naktī

      Kluss, jauks, vēl pēdējo saules staru apvīts, 10.augusta vakars. Uz Vērgali dodas apburošais un lauriem vainagotais sieviešu koris „SAPNIS” no Rīgas.
      Koncerts notiek pie Vērgales pamatskolas. Ar Ances Krauzes savulaik izpildīto dziesmu „Sasala jūriņa”, kora meitenes ieskandina Vērgales pakalnus. Tālu aizskan „Dzintara zemē, tur labas meitas, no puķu ziediņiem tiltiņus taisa...”
      Ne velti varenākā mīlestības dramaturga Viljama Šekspīra dzejas vārdi bija redzami kora afišā, jo dziesmās tika izdziedāts viss burvīgais, brīnišķais, reizē prieks un asaras, ko sniedz mīlestība gan dzīvē, gan mākslā.
      Dziesmas par mīlestību visos tās līkločos kora meitenes izdziedāja dažādu tautu valodās, melodijās un ritmos no tautasdziesmām, caur klasikas pērlēm līdz pat mūsdienu populārajai mūzikai.
      Kora „SAPNIS” meitenēm īpašs prieks bija par satikšanos mūzikā ar savu vokālo pedagoģi Līgu JEKŠEVICU, kuras dzimtajā pusē, Vērgalē, koris koncertēja pirmoreiz. Savulaik Līga beigusi Vērgales pamatskolu, tālāk muzikālo izglītību ieguvusi Ventspils mūzikas vidusskolā un Latvijas Mūzikas akadēmijā, bet šobrīd dzīvo un strādās Liepājā. Koncertā Līga mūs iepriecināja ar gan ar skaistām solo dziesmām, gan dziedot kopā ar kori, gan tenora solo – Juri Molu. Koncerta laikā skatītāji pārliecinājās, ka ikviena koriste var būt gan aktrise, gan soliste, gan instrumentāliste. Kora mākslinieciskās daļas vadītāja – Baiba Danovska, diriģente - Iveta Rīsmane un koncertmeistare - Ilze Zvaigznekalna.
     Tā nav nejaušība, ka koris „SAPNIS” jau otro reizi šajā sezonā dodas uz Kurzemes pusi. Gatavojoties nākamajiem Dziesmu svētkiem, koris šūdinājis un pilnveido Užavas tautas tērpus, kā arī atradis savus talanta cienītājus un atbalstītājus Užavā, Ventspilī, Jūrkalnē un tagad arī Vērgalē. Šobrīd koris kopā ar Līgu Jekševicu gatavojas koncertiem, kuri notiks Amsterdamā.
    Nemanot aizritēja laiks, pie debesīm iedegās zvaigznes un lāpu apmirdzēts noslēdzās šis dziesmotais vasaras vakars. Paldies par skaistajām gladiolām dekorēšanai un koristu sveikšanai sakām Ērikai Melvagai, Mārai Namniecei, Vijai Pirktiņai un Rasmai Vērniecei!
 
Vita Braže

Koris „SAPNIS” un soliste Līga Jekševica.Foto Gita Gausmane.

 

« Atpakaļ