Pirmdiena, 05.06.2023
Margots, Igors, Ingvars

Septembris

03.10.2011
 
19 studentiem pasniegtas LU mecenātu stipendijas;
arī Pāvilostas vidusskolas abiturientei
 
 
     Pasniegtas Latvijas Universitātes (LU) Fonda mecenātu stipendijas „Ceļamaize 2011” un M.M.V.Petkevičs stipendijas LU 1.kursa studentiem.
     Stipendiju konkurss sākās martā, turpinājās ar 2.kārtām maijā, kur uz vienu stipendiju pretendēja pieci abiturienti. Šobrīd jaunie censoņi uzsākuši studijas LU.
      Stipendija "Ceļamaize" un "M.M.V.Petkevičs piemiņas stipendija" ir paredzēta 12.klašu skolēniem, topošajiem LU 1.kursa pamatstudiju programmu studentiem, kuriem ir nepietiekams materiālais nodrošinājums studijām, kuri ir spējīgi un centīgi mācībās, kā arī aktīvi sabiedriskajā dzīvē. Pieteikšanās „Ceļamaize 2012” šā brīža 12.klašu abiturientiem notiks 2012.gada martā.
     „Ceļamaize 2011” stipendiāti: Elīna Auzāne, Ļusine Caturova, Kristīne Hodakovska, Svjatoslavs Kistkins, Karina Levina, Agne Meļķe, Klinta Raupa, Eginhards Volāns, Dairis Zaķēns.
      Minnas Matildes Vilhelmīnes Petkevičs stipendijas ieguvēji: Anna Loča, Līga Mangule, Aija Muižinika, Evelīna Ostrovska, Līga Pakalna, Mārtiņš Pričins, Konstantīns Starovoitovs, Sabīne Šturme, Sandra Troska, Agita Vernere.
     LU Fonda 2011./2012.akadēmiskā gada stipendijas „Ceļamaize 2011” un M.M.V.Petkevičs stipendijas stipendiāti studē LU, izvēloties studijas 10 LU fakultātēs, pavisam 13 atšķirīgās studiju programmās.
    Stipendiju ieguvusi arī Pāvilostas vidusskolas absolvente Kristīne Hodakovska. Savos iespaidos par jauno studiju dzīvi, stipendiju un studijām LU dalās stipendiāte.
     Kristīne Hodakovska studē Juridiskajā fakultātē un stāsta: „Cilvēki manī saskata potenciālu, tas ļāva vēl vairāk noticēt saviem spēkiem un sniegties uz mērķi - studēt LU Juridiskajā fakultātē. Jau kopš bērnības vecāki iemācījuši, ka izglītība ir ļoti svarīga dzīves sastāvdaļa. Zināšanas neviens nevarēs atņemt, tāpēc visus skolas gadus cītīgi mācījos. Biju pilnīgi pārliecināta, ka pēc vidusskolas absolvēšanas savu zinību ceļu turpināšu. Tā tas arī ir noticis. Pēc manām domām, mūsdienās bez izglītības nav iespējama izaugsme, bet bez izaugsmes nespētu sasniegt visus savus mērķus.”
    Par LU Fondu
Nodibinājums LU Fonds darbojas kopš 2004.gada un ir respektabla mecenātisma organizācija, kura rūpējas par izciliem, centīgiem (arī ar nepietiekamu materiālo nodrošinājumu) studentiem, maģistrantiem, doktorantiem, pedagogiem, zinātniekiem un par izciliem izglītības, zinātnes un kultūras darbiniekiem sadarbībā ar izglītību atbalstošiem mecenātiem un partneriem. LU Fonds sadarbībā ar partneriem realizē mācību vides uzlabošanas projektus un rekonstrukcijas un materiāli tehniskās bāzes uzlabošanas projektus.
« Atpakaļ