Otrdiena, 16.08.2022
Astrīda, Astra

Maijs

16.05.2011
JAUNA ALTĀRGLEZNA
   Svētdien, 1.maijā, Pāvilostas Svētā  Pētera un Pāvila ev. luteriskajā   Dievnamā  viesojās Latvijas ev. lut. draudžu arhibīskaps Jānis
Vanags, lai iesvētītu baznīcas jauno altārgleznu. 

   Tās  autore ir  Juta Petroviča no Liepājas Sv.  Annas draudzes, kura ar lielu  bijību  un pazemību saņēma arhibīskapa  svētību savam turpmākkajam radošajam kalpošanas darbam. Dievkalpojumu  vadīja draudzes mācītājs Jānis Bitāns  un arhibīskaps J. Vanags.

      Piedalījās   Sakas - Lejas ev. lut. draudzes mācītājs  Ojārs  Freimanis un palīgmācītājs Andris Brikše.
      Žēl, ka  tik  nozīmīgā  notikumā, kas nenotiek  pārāk  bieži,  piedalījās tik   maz   vietējo  iedzīvotāju.   Liela daļa  no   dievkalpojuma  apmeklētājiem bija  braukuši  tālu    ceļu  –  no Liepājas, Dundagas un pat Ādažiem. Taču   prieks  par  to, ka tuvāko draudžu pārstāvji  nozīmīgos  notikumos  ir atsaucīgi un ierodas uz dievkalpojumiem.  Tā arī šoreiz  Pāvilostas  luterāņu  draudzi  ar altārgleznas iesvētīšanu sveica Pāvilostas katoļu draudze un Sakas - lejas luterāņu draudze. Dievkalpojumu apmeklēja arī Pāvilostas baptistu draudzes mācītājs Denis Doroņins.
19. gs. altāra gleznai – M. Pets „Kristus Pilāta priekšā”, kas agrāk rotāja altāri, nepieciešama restaurācija, jo „laika zobs” to stipri bojājis. Draudzes vecākā Argita Ozoliņa gan cer, ka reiz atradīsies līdzekļi, lai to restaurētu, tāpat kā ar Dieva palīdzību un ticības spēku izdevies paveikt sākumā šķietami neiespējamos baznīcas remontdarbus.
MARITA HORNA

 

« Atpakaļ