Ceturtdiena, 23.09.2021
Vanda, Veneranda, Venija

Jūnijs

12.07.2011

Pāvilostas vārda dienas svinības

                   Pētera, Pāvila un Paula dienā 29.jūnijā pirmo reizi  pilsētā svinējām Pāvila dienas svinības, kuras galvenie viesi šogad bija bērni. Ciemos  pie pāvilostniekiem bija atbraukuši bērni no Kalvenes, Cīravas, Vērgales. Pirmā tikšanās Upesmuižas parkā – savstarpēja apsveicināšanās, kam sekoja  baroneses Lilienfeldes stāstījums par Pāvilostas vārda rašanos un pilsētas dibināšanu. Tālāk bērni autobusos, klausoties gidu stāstījumā, iepazina Pāvilostu un karstās saules nogurdināti atvēsinājās pie jūras.
                 Patīkams pārsteigums svētku dalībniekus gaidīja Pāvilostas bibliotēkā. Grāmatu lasītāji tur satika „Bērnu žūrijas” pašu galveno personu – Zaļo vīriņu, kurš bija kopā ar svētku dalībniekiem visu dienu – gan piedaloties Pāvila dienas karoga skices zīmēšanā un veidošanā ar plastilīnu, konkursos, pusdienojot pie lielā zupas grāpja un fotogrāfējoties kopā ar bērniem.
                Pēcpusdienā pie bērniem ieradās bērnu kino festivāla simbols Berimors, kas līdzi bija atvedis Berimora trīsriteni un daudz skaistu animācijas filmu, kā arī šā gada bērnu žūrijas par pašu labāko atzīto dāņu filmu „ Karla un Karlīne”, ko ar interesi noskatījās arī pieaugušie. Īpašu jautrību bērniem sagādāja pārģērbšanās un fotogrāfēšanās kopā ar Berimoru.
                Svētkus finansiāli atbalstīja Pāvilostas novada dome, filmas un trīsriteni laipni atvēlēja izmantot Dānijas vēstniecība un Kultūras centrs, atbalstītāju vidū ir Bērnu filmu festivāls „ Berimors” , filmu studija” AtomArt” un Jura Podnieka studija.  Lielu darbu svētku organizēšanā ieguldījuši Pāvilostas bibliotēkas vadītāja Mairita Vītola, kultūras un sabiedriskais punkts „Pāvila steķis”, īpaši Elīna Berklava, Gundega Tūtāne un Uldze Liepiņa ar palīgiem Kasparu Ozolu un Ričardu Liepiņu, biedrība „Pāvilostas kultūrvēsturiskais vides centrs”, Pāvilostas kultūras nama darbinieki. Paldies par atbalstu Ilzei Liņķei, Agatei Jancei, Beatei Jancei, Elīnai Hornai, Ģirtam Vagotiņam –  Vagulim,  Mirdzai Jansonei un Veltai Vītolai, Aivaram Alnim un apsardzes firmai „Spīdola”.
                    Svētku dalībnieki ar pasākuma plašo programmu bija ļoti apmierināti un izteica vēlējumu svētkus bērniem rīkot biežāk. Ceru, ka šogad iedibinātā tradīcija - pilsētas vārda dienas svinības – kļūs par tradīciju un pilnveidosies. Uz tikšanos nākamajā Paula, Pāvila, Pētera dienā!
Uzziņai:
            Pāvilostas pilsētas dibinātājs Otto Fridrihs fon Lilienfelds nosaucis šo pilsētu sava brāļa Paula vārdā - Paulshafen. Viņa brālis Pauls Fromholds Ignācijs fon Lilienfelds bija Kurzemes gubernators no 1868-1885.gadam. Latviskojot vācisko pilsētas nosaukumu, tagad tā saucas Pāvilosta.
           Pāvilostas ev.-lut. dievnams nodēvēts apustuļu Pētera un Pāvila vārdā. Draudze dievkalpojumu par godu vārda dienai noturēja 28.jūnija pēcpusdienā.
Biedrības „Pāvilostas kultūrvēsturiskais vides centrs”
vadītāja MARITA HORNA

« Atpakaļ