Pirmdiena, 13.07.2020
Margarita, Margrieta

Jūnijs

20.06.2011
„ZOĶERIS 2011”
SKAN PĀVILOSTĀ, JŪRKALNĒ, GUDENIEKOS,
ZIEMUPĒ UN ALSUNGĀ
 
         No 19. līdz 21.jūnijam Pāvilostā notika Kurzemes reģiona mūzikas skolu jauniešu akordeonistu un tautas mūzikas festivāls „ZOĶERIS 2011”.
        To finansiāli atbalstīja Kultūrkapitāla fonda Kurzemes kultūras programma. Festivāla nosaukums ir saistīts ar senām zvejniecības tradīcijām un nosaukts par godu Pāvilostai, kā zvejnieku ciematam. Zoķeris nozīmē sausu egles stumbru ar zariem nogrimušo zvejas tīklu izvilkšanai no ūdens. Festivāls notika jau trešo reizi. Šogad festivāla uzsvars tika likts uz tradicionālo tautas mūziku, tāpēc tas notika vasaras saulgriežu laikā. Šīs dienas bija piesātinātas ar mēģinājumiem un koncertiem. Dalībnieki 3 dienās sniedza 5 koncertus Pāvilostā, Jūrkalnē, Alsungā, Gudeniekos un Ziemupē- tā ir liela pieredze un slodze jaunajiem mūziķiem. Jūrkalnē dalībnieki apguva burdona dziedāšanas mākslu etnogrāfiskās kopas „ Maģie suiti” vadībā Pāvilostas, Jūrkalnes, Alsungas un Gudenieku katoļu baznīcas- audzēkņi iepazinās ar ērģelēm un arī atskaņoja 17.- 18. gs. skaņdarbus.Ar Vērgales luterāņu baznīcas ērģelēm un interesanto vēsturi mūs iepazīstināja Mirdza Sīpola.
         Loti sirsnīgs koncerts izvērtās sociālās aprūpes centrā, kur festivāla dalībnieki ar iemītniekiem ieskandināja vasaras saulgriežus un dziedāja tautas dziesmas. Pateicoties vadītājai M. Briedei neviens netika aizmirsts- katrā istabiņā skanēja dziesmas, sniedzot svētku noskaņu iemītnieku sirdīs. Paralēli koncertiem festivāla dalībnieki apmeklēja Pāvilostas un Alsungas novadpētniecības muzejus, Alsungas Livonijas Ordeņa pili, Ziemupes kadiķu audzi un Jūrkalnes stāvkrastus.
         Pēc koncerta, pateicoties viesu nama „ Vēju paradīze” īpašniekam V. Videniekam, atpūtāmies pirtī un peldējāmies baseinā līdz gulētiešanai, savukārt Gudeniekos aizritēja laiks pie ugunskura, klausoties muzikoloģes D. Nastevičas stāstījumā par saulgriežiem. Festivāla noslēgumā ne tikai uzstājāmies, bet arī viesu nama „ Laikas” īpašniece L. Zaļkalne Pelnēna iepazīstināja ar mājas dzīvnieku zoo dārzu un pateicoties, Vērgales „Muižkalniņi” īpašniecei Gintai Vītoliņai, varējām baudīt svētku kliņģeri.
        No tīras sirds, festivāla organizētāju un dalībnieku vārdā, pateicos: Irinai Kurčanovai, Initai Zingnikai, Zigmundam Vilnim, Mairai Briedei, Valtam Videniekam, Agatei Jancei, Ivetai Pētermanei, Jānim Priedoliņam, Kristīnei Skrullei, Kristīnei Brūklei, Guntai Matēvičai, Gintai Vītoliņai, Dacei Nastevičai, Lienei Zaļkalnei -  Pelnēnai, Mirdzai Sīpolai, Birutai Kurmei, Andrim Vasiļevskim  par atsaucību un mecenātismu festivāla „ZOĶERIS 2011” tapšanā un norisē.
 
Lai gods un slava viņiem!
 
Festivāla vadītāja
 INGA ŠNORE

 

« Atpakaļ