Ceturtdiena, 23.09.2021
Vanda, Veneranda, Venija

Jūnijs

30.06.2011
Pāvilostas novada ģerbonis
            Mūsu novadam Heraldikas komisija ir apstiprinājusi ģerboni, kurā ir attēloti trīs zili jūrmalas zilpodzes ziedi ar zaļiem kātiem un lapām, savienoti dīseles veidā sudraba laukā.
 
 
          Ģerboņa autors ir mākslinieks Juris Ivanovs. Mākslinieks bija sagatavojis 12 dažādas ģerboņa skices no kurām deputāti virzīja uz apspriešanu Heraldikas komisijai 3 variantus. Heraldikas komisijas sēdē 19.maijā, kur piedalījās domes priekšsēdētājs Uldis Kristapsons un ģerboņa autors mākslinieks Juris Ivanovs, vienbalsīgi atbalstīja jūrmalas zilpodzes attēlojumu novada ģerbonim.
            Ģerboņa ideju izstrādē aktīvi iesaistījās arī Pāvilostas vidusskolas skolēni, kuri skolotāja Andra Paipas vadībā bija sagatavojuši savus redzējumus par novada ģerboni. Māksliniekam bibliotēku vadītājas Mairita Vītola un Daina Vītola bija sagatavojušas materiālus par mūsu novadu.
            Tātad 2011.gads mūsu novadam ieies vēsturē ar faktu, ka Pāvilostas novadam ir apstiprināts savs ģerbonis. Savukārt Pāvilostas pilsētas ģerbonis oficiāli apstiprināts bija jau 1997.gada 21.novembrī. Vērgales un Sakas pagastiem savs oficiāli apstiprināts ģerbonis nav.
 
 
Aija Ozoliņa
 
« Atpakaļ