Ceturtdiena, 23.09.2021
Vanda, Veneranda, Venija

Jūnijs

12.07.2011
Līgo lustes Pāvilostā
                Biedrība „ Pāvilostas kultūrvēsturiskais vides centrs”, tuvojoties Līgo dienai, aicināja iedzīvotājus piedalīties Zāļu tirgū. Ar lietu un stipru vēju pienāca 23.jūnija rīts, bet tas netraucēja tirgus apmeklētājiem andelēties. Lietus arī drīz mitējās un lai arī ne visai kupli apmeklēts, tirgus notika. Īpašs paldies mājražotājiem, kuri bija atveduši medu, sieru, pašceptu maizi, olas, pienu, biezpienu un par priežu čiekuru sīrupu, kas ir lieliskas zāles pret klepu.
Pāvilostas Mūzikas skolas audzēkņi sniedza koncertu, ko papildināja Daigas un Agijas līgo dziesmas un mazās Elizabetes skandētās tautas dziesmas.
             Latviešiem katros Jāņos esot jāiemācās kas jauns no bagātīgā tradīciju pūra. To mēģinājām darīt arī šoreiz. Paldies Pāvilostas floristēm Vairai Kārkliņai, Birutai Jembergai un Mairitai Vītolai par ierādīto prasmi dažādu Jāņu vainagu pīšanā. Tie, kuri paši nesadūšojās uz pīšanu, floristu gatavotos vainagus varēja iegādāties. Savukārt tautas tērpos greznojušās Daiga Cābele, Agija Meņģe un Mārīte Urkauska mācīja apmeklētājiem Jāņu svētku rotaļas.
              Tad jau arī saule bija izspraukusies no biezajiem mākoņiem un solīja siltu un saulainu laiku. Savādāk jau nemaz nevarēja būt, jo vakarā Upesmuižas parkā nu jau piekto gadu pēc kārtas skatītājus aicināja uz izrādi Pāvilostas amatierteātris ar savu šīs sezonas iestudējumu „Krustmāte Jūle no Tūles”. Visus šos piecus gadus, kamēr Jāņos iepriecinām skatītājus, laiks mūs ir saudzējis un Pāvilostā 23.jūnijā lietus nav lijis. Tas nozīmē, ka tradīcijai jāturpinās arī nakamajā gadā. Paldies maniem aktieriem par šīs sezonas veikumu un izrādes tapšanā ieguldīto darbu. Uz sava kolektīva pastāvēšanas pieciem gadiem atskatīsimies jaunās sezonas sākumā, kad droši vien skatītājus atkal iepriecināsim ar ko jaunu un smejamu, kā mēs to esam pratuši līdz šim!
Kolektīva vadītāja
MARITA HORNA
 

« Atpakaļ