Sestdiena, 06.03.2021
Vents, Centis, Gotfrīds

Pieteikšanās vakcīnai pret Covid-19


Pieteikšanās vakcīnai pret Covid-19

Pēc valstī apstiprinātā vakcinācijas plāna februārī turpināsies mediķu vakcinācija, kā arī tiks uzsākta ilgstošas sociālās aprūpes darbinieku un klientu vakcinācija, kā arī vakcinēti daļa senioru. Lai efektīvi plānotu vakcinācijas kabinetu noslodzes un jaudas, ir izveidota iespēja agrīni pieteikties vakcīnai pret Covid-19. 

Kopumā Latvijas iedzīvotāji varēs reģistrēties vakcīnas saņemšanai četros veidos:

  • vietnē www.manavakcina.lv;
  • zvanot pa bezmaksas tālruni 8989
  • darba devēji varēs iesniegt savu darbinieku sarakstus (primāri iedzīvotāji tiek aicināti pieteikties individuāli, negaidot darba devēja rīcību);
  • ar ģimenes ārstu palīdzību.

 

Kur var pieteikties vakcīnai, ja nav iespēja ar interneta starpniecību to izdarīt caur www.manavakcina.lv?

Šobrīd ikviens tiek aicināts pieteikties arī par bezmaksas tālruņa līniju 8989. Tālruņa līnijas darba laiks ir katru darba dienu no 9:00 līdz 17:00. Tālruņa līnija izmantojama tikai un vienīgi, lai nodrošinātu iedzīvotāju reģistrēšanu vakcīnas saņemšanai. Jebkādas konsultācijas saistībā ar veselības jautājumiem iedzīvotāji tiek aicināti uzdot savam ģimenes ārstam. Veicot zvanu, iedzīvotājiem sevi jāidentificē ar personas kodu un vārdu/uzvārdu un jānorāda savs tālruņa numurs un/vai e-pasta adrese. Iedzīvotāji var norādīt arī otru – kāda tuva cilvēka – tālruņa numuru, uz kuru zvanīt, lai justos droši, ka patiešām būs sasniedzami brīdī, kad pienāks vakcinācijas laiks. Aicinām iedzīvotājus būt gataviem nosaukt savu personas kodu un vārdu uzvārdu, kā arī zināt otru telefona numuru, kuru norādīt pieteikumā, ja tāda nepieciešamība un vēlme ir.

 

Kad reģistrāciju uzsāks ģimenes ārsti?

Ģimenes ārstes A. Kalniņas privātpraksē (Veselības un sociālajā centrā, Lejas iela 10, Pāvilostā) vecāka gadagājuma iedzīvotāju vakcināciju uzsāks no 3. marta. Lūgums ģimenes ārsta vecāka gadagājuma klientiem zvanīt dakterei pa tel.29152712 un pieteikties vakcinācijai, ja tas vēl nav izdarīts.

Ģimenes ārsta J. Kraģa privātpraksē (Pāvilostā un Vērgalē) martā tiks uzsākta vecāka gadagājuma iedzīvotāju vakcinācija. Senioriem lūgums zvanīt pa tel.62603296 (Vērgales veselības centrs, Vērgale) un pa tel. 63498134 (Veselības un sociālajā centrs, Lejas iela 10, Pāvilosta), lai pieteiktos vakcinācijai. Tā kā vienai daļai dr. J.Kraģa Vērgales pagasta pacientu ir nomainījušies kontaktelefona numuri un klienti nav sazvanāmi, aicinām pašus klientus zvanīt uz Vērgales veselības centru un pieteikties vakcinācijai.

Obligāta prasība:  savlaicīgi informēt savu ģimenes ārsta prakses darbinieku, ja nevari ierasties uz vakcināciju noteiktajā datumā un noteiktajā laikā. Tas nepieciešams, lai vakcīnas izlietotu pēc norādītajām instrukcijām un tās nekļūtu nederīgas!!! Esi atbildīgs!

 

Vai es varēšu izvēlēties vietu, kur saņemt vakcīnu?

Aizpildot pieteikumu www.manavakcina.lv, ir iespēja izvēlēties vietu jeb teritoriju, kurā gribētu saņemt Covid-19 vakcīnu. Šī informācija nepieciešama, lai vakcīnu varētu saņemt pēc iespējas tuvāk savai dzīvesvietai. Vakcinācijas vietas šobrīd vēl tiek plānotas un organizētas.

 

Vai es varēšu izvēlēties vakcīnas ražotāju?

Ņemot vērā ierobežoto vakcīnu apjomu, šobrīd šādas iespējas nav. Vakcinācijas procesā tiks vērtētas visas Zāļu valsts aģentūras un Eiropas uzraugu rekomendācijas par vakcīnu piemērojamību noteiktām vecuma un veselības grupām.

 

Kad tiek plānota iedzīvotāju, kas nav nevienā no prioritātes grupām, vakcinēšana?

Kopumā visās prioritārajās grupās esošo iedzīvotāju skaits ir liels – vairāk nekā 750 000 iedzīvotāju. Līdz ar to līdz šī gada 3. ceturkšņa sākumam, kad tiks uzsākta pārējo iedzīvotāju vakcinācija, jau ievērojams iedzīvotāju skaits varēs saņemt vakcīnu, ja nenotiks būtiska kavēšanās ar vakcīnu piegādi no ražotāja. Jau šobrīd tiek ievērots process, ka, ja kādā no prioritārajām grupām aktivitāte samazinās, tad sākas nākošās grupas vakcinācijas.  

« Atpakaļ