Piektdiena, 23.04.2021
Jurģis, Juris, Georgs

INFORMĀCIJA PAR COVID-19 VAKCĪNU


INFORMĀCIJA PAR COVID-19 VAKCĪNU

     Lai iedzīvotāji varētu ērtāk rast uzticamu un zinātnē balstītu informāciju par vakcīnu pret Covid-19 izstrādi, Zāļu valsts aģentūras tīmekļvietnes www.zva.gov.lv sadaļās “Covid-19 ziņas” un “Fakti par vakcīnām pret Covid-19”, regulāri tiek aktualizēta un publicēta jaunākā informācija par vakcīnu izstrādes un apstiprināšanas procesu.

      Vietnē pieejama aktuālā informācija par vakcīnu pret Covid-19 izstrādi, sākot no informācijas par vakcīnu izstrādes cikla vispārējiem posmiem un kā notiek vakcīnu vērtēšana un apstiprināšana.

    Šeit atradīsiet atbildes uz tādiem jautājumiem kā:

     Tāpat vietnē pieejamas izglītojošas infografikas un regulāri latviešu valodā pārpublicēta informācija par Eiropas Zāļu aģentūras aktualitātēm.

    Savukārt informācija par vakcinēšanās kārtību un aktuālā informācija par vakcīnas saņemšanu ir pieejama Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļvietnes www.spkc.gov.lv sadaļā “Vakcīnas pret Covid-19”.

      Iesakām izlasīt arī šo informāciju “Fakti par vakcīnām pret Covid-19: vakcīnu izstrāde turpinās” un “Biežāk uzdotie jautājumi un atbildes par pirmo vakcīnu pret Covid-19 -“Comirnaty” un par šīs vakcīnas apstiprināšanu ES”.  

Zāļu valsts aģentūra

Tanita Tamme-Zvejniece,

sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.: +371 67078422, www.zva.gov.lv

 

SVARĪGI!

  • Vakcinācija pret Covid-19 Latvijā ir brīvprātīga, tostarp veselības aprūpes darbiniekiem. Ņemot vērā vakcīnu pakāpenisko ienākšanu tirgū, sākumā tiks vakcinētas visneaizsargātākās Latvijas sabiedrības grupas. Mērķis ir nodrošināt nepārtrauktu veselības aprūpes sistēmas darbu, kā arī samazināt mirstības un saslimstības radīto slogu uz veselības aprūpes sistēmu.
  • Sākot no 28. decembra pirmie vakcīnas sāka saņemt veselības aprūpes darbinieki, kuri strādā ar Covid-19 pacientiem slimnīcās un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā.
  • Pēc tam secīgi vakcinēties varēs pārējie veselības aprūpes darbinieki, sociālās aprūpes centru darbinieki un klienti, cilvēki ar hroniskām slimībām un cilvēki no 60 gadu vecuma, kā arī operatīvo dienestu darbinieki, izglītības iestāžu darbinieki, cilvēki ieslodzījuma vietās un visi pārējie Latvijas iedzīvotāji. Plānots, ka visi pārējie Latvijas iedzīvotāji varēs vakcinēties sākot ar 2021. gada otro ceturksni. 

 

 

 

« Atpakaļ