Piektdiena, 30.10.2020
Ulla, Nadīna

Pāvilostā notiks meistarklašu cikls


Pāvilostā notiks meistarklašu cikls

Pateicoties Pāvilostas novada pašvaldības

izsludinātajam projektu konkursam,

Pāvilostas pilsētas kultūras namā

oktobra un novembra mēnešos notiks

trīs radošo meistarklašu cikls “Tautisko meklējot”.

 

     Kad Latvijai tuvojās simtgade, daudzviet lielākās un mazākās apdzīvotās vietās tika rīkoti dažāda veida pasākumi, lai popularizētu latviešu tautas tērpu un tā valkāšanas tradīcijas. Tika rīkotas meistarklases un lasītas lekcijas, kurās tika izcelta ideja, ka katram latvietim vajadzētu savu tautas tērpu. Bet vēl pirms lielā simtgades "buma", 2016.gada sākumā Latvijas Televīzija izlaida raidījumu “Uzvelc savu tautastērpu”, kurā tika aicināts sajaukt kopā tradicionālo, nemainīgo ar mainīgo un plūstošo un veidot mūsdienīgu tautas tērpu. Šī ideja ļauj nebaidīties eksperimentēt un meklēt jaunus veidus, kā savā ikdienā ieviest tautiskus elementus katram tuvā veidā, jo ne katrs var atļauties darināt sev tautas tērpu vai tādā jūtas ērti. Šī projekta mērķis ir sniegt šo iespēju Pāvilostas novada iedzīvotājiem ar savām rokām darināt mūsdienīga tautas tērpa detaļas, kuras var lietot ikdienā vai svētkos. Tām nav jāatbilst tautas tērpa valkāšanas kritērijiem. Tieši pretēji, lietas, ko veidosim, kalpos pašu standartiem un sajūtām.

       Meistarklašu ciklā varēs darināt pastalas ne tikai ierastajā brūnajā krāsā, bet izvēlēties ādu teju jebkurā varavīksnes tonī. Otrajā meistarklasē veidosim mākslīgo ziedu vainagus, lai rotātos ar tiem gan vasarā, gan ziemā. Bet pēdējā noslēdzošajā meistarklasē katrs varēs apdrukāt savu T kreklu ar radošiem stilizētiem tautiskiem elementiem.

       Dalībnieku skaits meistarklasēs ir ierobežots, tāpēc pieteikšanās ir obligāta. Pieteikties var zvanot vai rakstot Elīnai Teterei, tel.nr. 22845188, norādot izvēlēto meistarklasi un laiku.

Dalības maksa:

  • Pastalu darināšana – 6,00 eiro;
  • Vainagu veidošana – 5,00 eiro;
  • Sietspiedes apdruka – 5,00 eiro + jāņem līdzi savs krekls.

Uz tikšanos meistarklasēs!

 

Meistarklašu cikla “Tautisko meklējot” ietvaros notiks

MĀKSLĪGO ZIEDU VAINAGU veidošanas meistarklase

      Meistarklašu cikla “Tautisko meklējot” ietvaros jau ir veiksmīgi aizvadīta pirmā no trim meistarklasēm – pastalu darināšana. Kā otrā Pāvilostas novada iedzīvotājiem tiek piedāvāta mākslīgo ziedu vainagu veidošanas meistarklase, ko vadīs šī aroda lietpratējas no “Ziedu Kronis”.

      Meistarklasē varēs piedalīties 20 interesentes un izveidot savai gaumei tīkamu ziedu vainagu, ko likt kā rotu svētkos vai ikdienā.

Meistarklase notiks Pāvilostas pilsētas Kultūras namā 30.oktobrī plkst. 18:00.

Pieteikšanās zvanot vai rakstot Elīnai Teterei pa tālr.nr. 22845188.

Dalības maksa 5,00 eiro.

 

« Atpakaļ