Ceturtdiena, 02.04.2020
Imgarde, Irmgarde

Izturēsimies atbildīgi!!!


Izturēsimies atbildīgi!!!

    Sakarā ar Valdības noteiktajiem ierobežojumiem, no ārvalstīm Latvijā, arī Pāvilostas novadā pēdējās dienās dienās atgriezušies daudzas personas.
      Saskaņā ar Ministru kabineta 12.03.2020. rīkojuma Nr. 103  4.12.3. punktu:
 
    "14 dienas pēc atgriešanās (..) jāveic pašizolēšanās dzīvesvietā (mājas karantīna) un jābūt pieejamam saziņai un sadarbībai ar ģimenes ārstu un citām ārstniecības personām. Šīs prasības neattiecas uz transporta un pasažieru pārvadājumu pakalpojumu sniedzēju darbiniekiem, kuri atgriežas no darba braucieniem un komandējumiem, ja viņiem nav novērojamas akūtas elpošanas ceļu infekcijas pazīmes un viņi nav atzīti par kontaktpersonām; "
   
    Kā novērojuši daudzi Pāvilostas novada iedzīvotāji ne vienmēr no personām, kuras atgriezušās no ārzemēm šis nosacījums tiek ievērots, personas atrodas ārpus dzīvesvietas, nonākot kontaktā ar citām personām.
 
    Sazinoties ar Valsts policiju, tika saņemts šāds skaidrojums "Mēs mēģinām pārņemt labo praksi valstī un novienojāmies, ka sākotnēji cilvēkiem skaidrojam, ka ir jāievēro drošības pasākumi un jāveic pašizolēšanās. Ja cilvēks neievēro ieteikumus un turpina ignorēt tos, pakļaujot citus cilvēkus riskam inficēties, mēs sākam administratīvo lietvedību un sauksim viņu pie administratīvās atbildības. Iepriekšējo diennakti VP Kurzemes reģiona pārvaldes Operatīvās vadības nodaļā tika saņemti 6 šāda satura zvani no iedzīvotājiem. Tika dots uzdevums sazināties ar šīm personām, kuras neievēro noteiktās prasības, brīdināt par atbildību, un ja ignorēs, sākam administratīvās lietvedības. Ja Jums novados ir informācija par šādiem gadījumiem un konkrētām personām, noteikti zvaniet policijai 110 vai 112, lai mēs varam reaģēt."
 
 
    Aicinājums ikvienam novada iedzīvotājam, būsim atbildīgi ne tikai pret savu, bet arī pret savu līdzcilvēku veselību!!! Ja jums ir jāveic pašizolēšanās – dariet to! Ja tomēr redzat gadījumus, ka šis nosacījums netiek ievērots – ziņojiet atbildīgajiem dienestiem pa tālr. 110 vai 112!
 
  
Pāvilostas novada domes priekšsēdētājs
Uldis Kristapsons
« Atpakaļ