Sestdiena, 20.07.2019
Ramona, Ritma

Muzejā skatāma gleznu izstāde


Muzejā skatāma gleznu izstāde

     Pāvilostas novadpētniecības muzejā Pāvilostas pilsētas svētkos atklāj  Ramonas Ķiestneres gleznu izstādi “ Ar vienu vilcienu”.

        Izstādes autore klātienē stāstīja par savām gleznām, cilvēkiem un atmiņām…

       “Ar vienu vilcienu uzzīmēta glezna var kļūt par kaut ko ģeniālu. Pieredze? Talants? Smaga darba rezultāts? Roku veiklība? Ilūzija? Mīts? Katram iespēja izdomāt pašam.

       Ar vienu vilcienu braucot, var sastapt dārgu, mūža mīlestību, likteni- tas tiešām ir iespējams. Jo ilgāk dzīvo , jo skaidrāk saproti, ka mēs patiesībā taču visi braucam ar vienu vilcienu. Virzienā… nezināmā…

       Tomēr mēs ticam, mīlam un gaidām. Ar vienu vilcienu uzzīmējām sirdi, zvaigzni, mākoni, puķi… Ar vienu vilcienu caurbraucam tik daudz dažādas stacijas- ritmiski, monotoni un noteiktos laikos. Galamērķis gan mums katram ir savs- katram ir kāds nebeidzams sapnis, savs ceļš un sava satikšanās…”

        Ramona ĶIESTNERE  dzimusi Rīgā 1966.gada 4.maijā. Daudzi datumi, fakti un sastaptie cilvēki pēc gadiem izrādās liktenīgi. Tā arī šis datums 4.maijs 1990.gadā kļuva par Latvijas neatkarības atjaunošanas dienu , visas valsts svētkiem.

       Absolvējot Rīgas 4. vidusskolu, kas tagad ir Angļu ģimnāzija, Ramona vēl nenojauta, ka vēlāk kļūs par angļu valodas skolotāju. Padomju Savienībā ar slēgtām valsts robežām svešvalodas zināšanas nelikās ļoti svarīgas un padziļinātā angļu valodas mācīšanās tolaik likās pilnīgi lieka. Šīs pašas skolas klasesbiedrs kļuva vēlāk par Romonas dzīvesbiedru, un četrus bērnus  viņi audzināja abi būdami vēl studenti. Taču tieši tas caur Jaunatnes Sarkanā Krusta organizāciju saveda viņus kopā ar brīnišķīgiem un izpalīdzīgiem cilvēkiem no Somijas pilsētas Jakobštatas, ar kuriem saikne ir saglabāta joprojām. Tur pēc Latvijas Mākslas akadēmijas beigšanas notika arī Ramonas pirmā gleznu izstāde, kas bija veltīta Pāvilostai – mazai, romantiskai pilsētiņai pie Baltijas jūras.

        No strādājusi dažus gadus Pāvilostas mākslas skolā par pedagogu, Ramona ar ģimeni pārcēlās uz Salaspili. Šobrīd Ramona māca gleznot savā studijā “ RADI”, kur interesenti iepazīstas ar eļļas krāsu tehniskajām iespējām, tiek rosināti sevi pilnveidot vai atklāt no jauna, baudīt krāsu daudzveidību un bagātību, saskatīt skaisto sev apkārt un iemūžināt savus sapņu un fantāzijas.

 

 

 

 

« Atpakaļ