Latviešu   |   English   |   Lietuvių
Svētdiena, 23.07.2017
Magda, Magone, Mērija

Atpūtas pasākums „ma-DARA 2017”


Atpūtas pasākums „ma-DARA 2017”

    

ATPŪTAS PASĀKUMS

2017. GADA 26.-27 AUGUSTS

ZIEMUPE

Seko: draugiem.lv/pasakumsmadara

 twitter.com/pasakumsmadara

facebook.com/pasakumsmadara

 

     Jau sesto gadu Ziemupes jūrmalā augusta izskaņā - šogad 26. un 27. augustā – divu dienu garumā norisināsies mūsu sakņu, piederības, ģimeniskuma un kopā būšanas svētki atpūtas pasākumā „ma-DARA”. Atpūtas pasākums “ma-DARA” ir vieta un laiks, kur apstājas ikdienas rūpes, ir mirklis, ko baudīt, impulsi, kam ļauties, vieta, kur vienkārši būt, mācīties, saklausīt, iepazīt un darīt.  Citus gadus godā tika celtas tādas vērtības kā Saule, saknes, Zalktis, rasa. 2017. gada vadmotīvs – UGUNS.

     Mūsu pamatmērķis ir ne tikai celt godā ne tikai mūsu saknes - tautasdziesmu, bet arī to, kas tiek radīta mūsdienās caur dziesminiekiem un dzejniekiem, to, kas tiek ražots un veidots no tā, kas mums ir apkārt. Pasākumā savijas vārda, dziesma un skaņas spēks, ko papildina radošās darbnīcas, kopīga Saules pavadīšana un Uguns iedegšana. Jau vairākus gadus pasākumā piedalās arī mūsu draugi no Lietuvas folkloras kopa „Kurtuove”, tādējādi atgādinot ne tikai par mūsu – latviešu – vērtības un tautas apziņu, bet arī par mums – baltiem. Arī šogad darbosies mini tirdziņš, kur būs iespējams iepazīt un iegādāties bagātības, ko ražo tepat Latvijā – gardie Kuldīgas vīni, ar īpašu darbnīcu un recepšu krājumiem dalīsies „Embūtes garšaugi”, tāpat kopā ar „Noķerts Liepājā” mezglu pratējiem būs iespēja iemezglot arī savu dzintaru vai īpašo akmeni, ar bišu produkciju viesosies mācību drava „Strops”, un tās ir tikai dažas no ieplānotajām lietām. Darbosies „Pūķspārna vasaras skola”, kura ir interesanta ne tikai bērniem, bet arī pieaugušajiem, gan ar Valtera Artūra Vītola stāstiem, gan radošo darbošanos. Būs gan dziesmas, gan dzeja, gan dejas un Uguns! Šajā pasākumā plānojam arī ieskicēt un veidot Ziemupes jeb ziemupnieku tautas tērpu.

       Šis pasākums biedrības „Ziemupīte” auklējums un sirds darbs. Mūsu alga ir dalībnieku un skatītāju atzinība un vēlme – apsolījums atgriezties arī nākošgad. Un tādu, jāatzīst, ir ne mazums.

       Šis ir nekomerciāls pasākums bez ieejas maksas, tādējādi pieejams ikvienam.

      Arī Tu vari kļūt par pasākuma veidotāju, dalībnieku vai vienkāršu skatītāju! Tiekamies Ziemupē!


ORGANIZĒ:

Biedrība „Ziemupīte”, tel. 29400470, ziemupiite@inbox.lv, www.ziemupe.ciemos.lv

 

 

« Atpakaļ